Muzyka towarzyszy filmowi od samego początku kinematografii. Jej rolą jest wprowadzenie widza w odpowiedni nastrój oraz zbudowanie napięcia. Obecnie powstają liczne realizacje filmowo-muzyczne, w których to właśnie dźwięk wysuwa się na pierwszy plan jak na przykład biografie, przedstawiające życie i twórczość muzycznych idoli. W kolekcji „101 filmów, które musisz zobaczyć”, stworzonej przez markę Żywiec, znajdują się tytuły, z których fani dobrej muzyki na pewno wybiorą coś dla siebie m.in. głośne produkcje, takie jak „Control” czy „Sugarman”.

1„Filmy z dobrą nutą” to zestawienie propozycji filmowych, w których znakomita ścieżka dźwiękowa odgrywa kluczową rolę. Jednym z nich jest z pewnością nagrodzony Oskarem film dokumentalny „Sugarman”. Ukazuje niewiarygodną historię Sixto Rodrigueza – artysty, który nie został doceniony w rodzinnych Stanach, jednak nieświadomie zdobył ogromną popularność w RPA. Sam Rodriguez dowiedział się o tym dopiero po wielu latach. W mroczny i niepokojący klimat wprowadzi nas biograficzny film „Control”, czyli poruszająca historia Ian’a Curtisa, wokalisty legendarnego zespołu Joy Division i jednego z tych artystów, którego wrażliwość i choroba nie pozwoliły przystosować się do otaczającego świata. Bracia Coen natomiast, poświęcili swój obraz  „Co jest grane Davis” intrygującemu piosenkarzowi, jakim jest Dave Van Ronk – kluczowa postać amerykańskiej muzyki folkowej, która nieustannie szuka swojego miejsca na świecie.

Obok zagranicznych tytułów na liście znajdziemy także wspaniałą polską produkcję Jacka Borcucha „Wszystko, co kocham”, w której ścieżka dźwiękowa, skomponowana do filmu przez Daniela Blooma, jest manifestem wolności i młodości w czasach PRL-u. Do kolekcji dołączyły również inne tytuły z dobrym brzmieniem, towarzyszącym obrazowi takie jak „Buena Vista Social Club” czy musical „ Once”.

„Filmy z dobrą nutą” to jedna z 15 kategorii z listy „101 filmów, które musisz zobaczyć” sygnowanej przez markę Żywiec. Cała kolekcja jest częścią akcji „Seans z Żywcem”, w której za każdy kod znaleziony pod kapslem lub zawleczką piwa Żywiec w promocyjnym opakowaniu, można uzyskać dostęp do wybranego filmu. Aby zapoznać się z całym zbiorem wystarczy wejść na stronę www.101Filmow.pl i wpisać kod. Akcja potrwa do 28 lutego 2015.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF