Oryginalne piwne menu, najlepsze stołeczne restauracje i warsztaty z mistrzami kuchni – to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na uczestników tegorocznego Festiwalu Piwnych Smaków. To obowiązkowa pozycja w kalendarzu każdego smakosza piwa i nietuzinkowych potraw. Między 26 – 28. czerwca odbędzie się finał Festiwalu na błoniach Stadionu Narodowego.

festiwal-400x328_logoUkoronowaniem tegorocznego, 25-dniowego Festiwalu Piwnych Smaków, który wystartował w czerwcu jest 3-dniowa impreza. Najlepsi polscy kucharze będą gotować przed kilkudziesięciotysięczną publicznością. Impreza, w której uczestniczą najlepsze stołeczne restauracje, powstała z miłości i pasji do jedzenia i piwa. Festiwal rzuca nowe spojrzenie na tradycyjne menu. Dotąd drugorzędny jego bohater – złoty trunek, staje się teraz postacią pierwszoplanową. Festiwal to wyjątkowa okazja by na nowo odkryć ulubiony trunek Polaków, by poznać bogactwo jego odmian, kolorów i smaków, by odkryć tajniki łączenia go z posiłkami.

– Festiwal Piwnych Smaków powstał z miłości do piwa i jedzenia, które Polacy ubóstwiają. Marzyło nam się wydarzenie, które będzie prawdziwym świętem smaku. Cieszymy się, że do projektu włączyli się najlepsi stołeczni restauratorzy. Wierzymy, że wspólnie uda nam się podbić podniebienia i serca fanów pysznej kuchni i doskonałego piwa. – skomentowała Joanna Kwiatkowska, Kierownik ds. kontaktów z mediami w Kompanii Piwowarskiej.

Podczas festiwalowego miesiąca, miłośnicy chmielowego trunku oraz nietuzinkowych potraw mogą próbować dedykowanego, piwnego menu i głosować na wybraną przez siebie restaurację. Na zwycięski lokal czekają trofea w postaci tytułu „najlepszego” i nagroda pieniężna. Swój głos na wybrane restauracje oddają też członkowie Jury: Oliver Janiak, Andrzej Polan, Tomasz Jakubiak, Ewa Malika Juchnowicz, Sebastian Krauzowicz, Joseph Selessto, Kuba Korczak, Marietta Marecka i inni.

Finał Festiwalu odbędzie się w najbliższy weekend na Błoniach Stadionu Narodowego. Wśród atrakcji znajdą się: warsztaty z szefami kuchni, degustacje potraw inspirowanych piwem, koncerty gwiazd stołecznej sceny muzycznej oraz pokazy piwnych ekspertów i degustatorów – Cervesario.

Do odpowiedzialnego spożywania alkoholu będą zachęcać animatorzy z festiwalowej Strefy Sprawdź Promile. Wolontariusze Strefy Eko Festiwalu będą dodatkowo zachęcać do zadbania o ekologię i czystość podczas imprezy.

Aktualne informacje na temat Festiwalu Piwnych Smaków oraz aplikację do głosowania można znaleźć na stronie: http://festiwalpiwnychsmakow.pl/ oraz https://www.facebook.com/WarszawskiFestiwalKulturyPiwnej1

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF