Już po raz kolejny miłośnicy czekolady będą mogli zwiedzić niezwykłe wnętrza Fabryki Czekolady E.Wedel podczas warszawskiej Nocy Muzeów. Wszystkich, którzy pragną poczuć czekoladową radość zapraszamy od godz. 12:00 na warszawską Pragę w sobotę, 14 maja 2016 r.

????????????????????????????????????

Uwielbiasz wedlowskie słodycze i zawsze chciałeś zobaczyć jak powstaje Twoja ulubiona czekolada? Chcesz spełnić dziecięce marzenie o wizycie w Fabryce Czekolady lub sprawić radość swoim pociechom? Teraz masz taką szansę! E.Wedel po raz kolejny otwiera swoje drzwi dla zwiedzających.

Uczestnicy tegorocznej Nocy Muzeów będą mieli okazję przekonać się jak produkowane są czekoladowe przysmaki, zobaczyć Pracownię Rarytasów, w której powstają ręcznie robione praliny i słynne dekoracje na Torcikach Wedlowskich, a także obejrzeć galerię czekoladowych rzeźb. W trakcie zwiedzania goście poznają historię wedlowskiej Fabryki i jej założycieli oraz odwiedzą Salę Pamięci, gdzie przed laty pracował sam Jan Wedel. Na miejscu obecny będzie także bohater reklam Wedla – Wargorr, z którym będzie można przybić piątkę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Jak co roku goście zobaczą replikę samolotu RWD-13 (którym niegdyś transportowano wedlowskie produkty i używano go do akcji reklamowych) oraz porozmawiać z jej twórcami. Dodatkową atrakcją, która czeka na zwiedzających jest fotobudka (z możliwością robienia gifów).

Na miejscu nie zabraknie oczywiście wedlowskich słodyczy, które będą czekać na zwiedzających w Fabryce (w formie słodkiego poczęstunku), jak i w Pijalni Czekolady E.Wedel „Rogatka”. Przed Fabryką ustawi się również stoisko Pijalni Czekolady, gdzie będzie można zakupić gorącą czekoladę czy ciepłe gofry.

Zwiedzanie będzie odbywać się w 30-osobowych grupach pod opieką przewodnika. Grupy wchodzą do Fabryki co 10 minut. Zachęcamy do śledzenia relacji na facebookowym fanpage’u www.facebook.com/czekolada. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow. Wszystkich tych, którzy chcą poczuć czekoladową radość, serdecznie zapraszamy!

14 maja 2016 r. (sobota)

Fabryka Czekolady E.Wedel

Warszawa, ul. Zamoyskiego 28/30 (wejście od ul. Lubelskiej)

zwiedzanie w godz. 12:00 – 00:00

Liczba miejsc ograniczona

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF