Kuchnia Zjednoczonego Królestwa jest przez wielu niedoceniana, z tego tylko względu, że jest po prostu mało znana. Czas to zmienić i poznać jej specjały! Tydzień Kuchni Brytyjskiej, który rozpoczyna się w Lidlu 15 października, to doskonała okazja, by posmakować typowych produktów kuchni znad Tamizy. Tym razem Tydzień Brytyjski został uzupełniony o specjalną ofertę kaw i herbat. Warto więc zajrzeć do Lidla!

 

Wielka Brytania słynie z obfitych śniadań na ciepło, składających się z kiełbasek, bekonu, smażonych jajek, tostów i kawy.  Do tego podaje się pieczoną fasolkę w sosie pomidorowym, która od poniedziałku gości w ofercie sklepów Lidl – a zatem łatwy sposób, by spróbować typowego angielskiego śniadania. Coraz większą popularnością cieszą się też lekkie śniadania – tzw. continental breakfast. W skład takiego posiłku wchodzi sok pomarańczowy, kawa, tost lub rogalik, koniecznie z masłem i dżemem. W Tygodniu Kuchni Brytyjskiej znajdziesz pyszne przetwory owocowe, które urozmaicą Twoje śniadanie: marmolada limetkowo-cytrynowa i dżem z owoców dzikiej róży marki Maintal. Polecamy!

 

Wszystkim znana jest tradycja popołudniowego picia  herbaty przez Brytyjczyków zwana 5 o’clock tea. Mieszkańcy Wysp Brytyjskich bardzo często podają herbatę z mlekiem. W sklepach sieci Lidl znajdziemy wysokiej jakości herbaty: serię czarnych herbata Hatherwood w torebkach piramidkach oraz szeroki wybór herbat marki Sir Edward Tea: czarna, Earl Grey, Assam, Ceylon oraz herbaty owocowe.

 

 

Do herbaty, według zwyczaju angielskiego, podaje się słodycze. Warto więc wybrać się do Lidla po pyszne ciastka maślane, które świetnie będą pasować do herbaty z mlekiem, czy po wykwintne ciastka z karmelem, które wspaniale będą smakować zarówno do herbaty, jak i do kawy. Wypróbuj brytyjską five o’clock tea podając herbatę z mlekiem, a do tego pyszności z Lidla!

Formuła Tygodnia Brytyjskiego została tym razem poszerzona o specjalną ofertę kaw i herbat. W sklepach znajdziesz między innymi pełną aromatu kawę rozpuszczalną Monte Santos w promocyjnej cenie. Mocna, wyrazista kawa. Idealna na początek dnia.

A jako dodatek koniecznie musisz wypróbować syropy do kawy Bellarom. W ofercie znajdziesz pyszne syropy o różnych smakach. Polecamy!

 

 

 

 

 

Cena: Hatherwood Marmolada limetkowo-cytrynowa: 6,49 PLN / 1 opakowanie (454 g)

Cena: Hatherwood Fasola pieczona w sosie pomidorowym: 2,99 PLN / 1 opakowanie (415 g)

Cena: Hatherwood Ciastka maślane: 3,99 PLN / 1 opakowanie (210 g)

Cena: Hatherwood Wykwintne ciastka z karmelem: 4,44 PLN / 1 opakowanie (240 g)

Cena: Herbata angielska: 7,99 PLN / 1 opakowanie (40 g)

Cena: Maintal Dżem z owoców dzikiej róży: 6,66 PLN / 1 opakowanie (340 g)

Cena: Bellarom Syrop do kawy: 7,99 PLN / 1 opakowanie (350 ml)

Cena: Monte Santos Kawa rozpuszczalna liofilizowana 100% Robusta – cena specjalna w Tygodniu Kawy i Herbaty: 9,99 PLN / 1 opakowanie (200 g)

Cena: Sir Edward Tea Herbata owocowa – cena specjalna w Tygodniu Kawy i Herbaty: 1,89 PLN / 1 opakowanie (50 g)

Cena: Sir Edward Tea Różne rodzaje herbat: 1,99 PLN / 1 opakowanie (43,75 g / 50 g)

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF