Najbardziej wyczekiwane wydarzenie jesiennego sezonu? Powrót Pumpkin Spice Latte do oferty Starbucks! Na napój, który na całym świecie zyskał już miano kultowego, co roku czeka rzesza spragnionych fanów. W tym roku uwielbiana także przez Polaków kultowa „PSL” wraca do menu Starbucks już od września!

Pumpkin Spice Latte (5)

Krótka historia pewnego smaku

Zanim Pumpkin Spice Latte podbiła podniebienia fanów na całym świecie, musiał powstać ten jedyny, oryginalny przepis. Na początku 2003 roku grupę pracowników z siedziby Starbucks w Seattle zaangażowano w proces skomponowania nowego smaku. Postawiono przed nimi wyzwanie stworzenia nowego napoju, który trafi do głównego jesiennego menu. Zespół rozpoczął pracę od przyniesienia do pracowni charakterystycznych jesiennych dekoracji i …dyniowego ciasta. To ostatnie stało się impulsem do połączenia espresso ze smakiem dyni i rozmaitymi przyprawami. Dziś, w wyniku tych jesiennych inspiracji, dyniowej kawy można spróbować w każdej kawiarni Starbucks na świecie. A Wy mieliście już okazję?

Przepis na sukces

Odpowiedź na pytanie dlaczego Pumpkin Spice Latte jest tak wyczekiwana, tkwi w jej recepturze. Sekret tego sukcesu to połączenie delikatnego espresso, spienionego mleka i aromatycznego dyniowego syropu. Całość dopełnia puszysta bita śmietana posypana mieszanką cynamonu, imbiru, gałki muszkatołowej i goździków. Dzięki temu wyrazistemu smakowi, nieodłącznie kojarzącemu się z jesienią, Pumpkin Spice Latte stała się najchętniej wybieranym przez gości napojem sezonu. „Od września do naszej oferty wraca hit jesiennego sezonu – Pumpkin Spice Latte. Dla Polaków, którzy pokochali jej smak to zdecydowanie dobra wiadomość. Nasi goście cenią ją przede wszystkim za charakterystyczny korzenny aromat, a także dlatego, że coraz częściej szukają nowych nietypowych smaków” – mówi Aleksandra Stępień, Coffee Master Starbucks.

Dyniowe orzeźwienie 

Początek jesieni to czas, kiedy  można cieszyć się jeszcze ostatnimi letnimi momentami. Dlatego jesienna oferta Starbucks obejmuje nie tylko rozgrzewające Pumpkin Spice Latte, ale i mrożoną wersję tego napoju – Pumpkin Spice Frappuccino. Najnowsza zimna odsłona dyniowego bestselleru przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy wciąż wspominają gorące wakacje i pragną orzeźwienia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF