Dożynkowe to piwo wyjątkowe. Powstało dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia browarmistrzów i niezwykłej dbałości o proces warzenia. Ten wyśmienity trunek zajął w 2013 roku pierwsze miejsce w największym w Polsce konkursie piwnym „Chmielaki Krasnostawskie 2013” i uznano je tym samym za jedno z najlepszych polskich piw w kategorii jasne pełne.

dozynkoweDożynkowe z Browaru Okocim dostępne jest jedynie przez trzy miesiące w roku, od sierpnia do października. Warzone jest z okazji dożynek – święta obchodzonego na zakończenie żniw i prac polowych. Obfite zbiory to niezwykły czas radosnej fety, wypełnionej długimi biesiadami przy wyśmienitych potrawachi znakomitych trunkach. Piwo Dożynkowe doskonale wpisuje się w nurt tej tradycji. Będzie idealnym towarzyszem wrześniowych wieczorów i chłodniejszych, jesiennych dni.

Jest to niepasteryzowane piwo typu lager o świeżym i orzeźwiającym smaku, które uwarzone zostało z najlepszych dostępnych na rynku składników. Jasna odmiana słodu czyni je bardzo esencjonalnym i zdecydowanym w smaku. Z kolei tradycyjna odmiana uprawianego jedynie w Polsce chmielu o nazwie Marynka nadaje trunkowi zdecydowany aromat i wyczuwalne nuty goryczkowe. Jego charakter doskonale współgra z intensywnymi w smaku potrawami – soczystą karkówką z grilla, pieczonymi ziemniakami, jak również  z delikatnym, ale dobrze przyprawionym drobiem.

Oprócz piwa Dożynkowego w ofercie Browaru Okocim są również następujące piwne specjalności dostępne w limitowanych edycjach:

– Wielkanocne – Jest to ciemne piwo typu Koźlak, bardzo esencjonalne,  o zawartości alkoholu 6% i ekstrakcie 14% wag. Do jego warzenia użyto słodu monachijskiego, karmelowego i barwiącego. Dostępne: luty – kwiecień.

– Świętojańskie – jasne, lekkie i orzeźwiające. Świętojańskie to niefiltrowane piwo, produkowane z jasnej odmiany słodu, o ekstrakcie 10,8% wag. oraz zawartości alkoholu 5% obj. Dostępne: maj – lipiec.

– Świąteczne – ciemne, bogate w smaku, z aromatem korzennym. Unikalne połączenie piwa ciemnego typu porter z piwem jasnym. Zawartość alkoholu ok. 7% obj., zawartość ekstraktu ok. 16,4% wag. Dostępne: listopad  – styczeń.

Sugerowana cena sprzedaży piwa Dożynkowego z Browaru Okocim to 3,99zł/ zwrotna butelka 0,5l + kaucja za butelkę.

Więcej informacji o piwnych specjalnościach z Browaru Okocim znajduje się na www.piwasezonowe.pl oraz www.browarokocim.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF