Woda z kranu nadaje się do picia, jest bezpieczna dla zdrowia i nie trzeba jej gotować. To fakty potwierdzone badaniami i zna je coraz więcej Polaków. A co, jeśli woda z kranu po prostu nam nie smakuje? Od tego są urządzenia SodaStream!

 

 

Wielu Polaków miało uprzedzenia w stosunku do picia wody z kranu – z badań OBOP przeprowadzonych w 2009 r. wynika, że aż 49% Polaków nie tknęłoby nieprzegotowanej wody
z kranu. Jednak przeprowadzane testy wody w miastach i ich bieżący monitoring przez służby sanitarne potwierdzają jej przydatność do spożycia i gwarantują, że jest dla nas bezpieczna
i zdrowa. Jak wynika z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego[i] woda w Polskich kranach
w ciągu ostatnich lat znacznie się polepszyła i często nie odbiega jakością od wody butelkowanej. W 2010r. aż 89%[1] polskich gospodarstw domowych miało w swoich kranach wodę spełniającą wszelkie normy i nadającą się do picia. Mało tego – często jest lepszej jakości niż woda butelkowana! Dlaczego więc mamy opory przed jej piciem? Przyczyna jest prosta – wielu z nas argumentuje, że woda z kranu po prostu im nie smakuje.

 

Jeśli oprócz smaku wody z kranu nie lubimy dźwigać ciężkich butelek – ani w ogóle ich używać, za to mamy ochotę na wodę gazowaną o różnych smakach, rozwiązanie jest proste – urządzenia SodaStream zmienią wodę z kranu w dokładnie taką, jaką lubimy!

 

Szybkie i wygodne przygotowywanie napojów gazowanych z wody prosto z kranu – to właśnie najprostszy opis systemu SodaStream. Dzięki prostemu w obsłudze urządzeniu możemy łatwo przygotować wodę mocno lub lekko gazowaną, a potem dodać do niej syrop o ulubionym smaku.
I gotowe – urządzenia SodaStream nie wymagają użycia energii elektrycznej i plastikowych butelek PET,
są łatwe w przygotowywaniu i przechowywaniu.[1] Raport Głównego Inspektoratu Sanitarnego „Stan Sanitarmy Polski – Jakość wody przeznaczonej do spożycia“ 2010r.

 .

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF