Laureaci konkursu przeprowadzonego przez McDonald’s odwiedzili kluczowych dostawców sieci restauracji. Podczas wyjazdu w dniach 5 – 6 lutego Dociekliwi wzięli pod lupę zakład OSI Food Solutions w Ostródzie oraz fabrykę frytek Farm Frites w Lęborku.

osi food solutions3Konkurs „Dociekliwi” dla fanów McDonald’s został zorganizowany po raz drugi. Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwuetapowym konkursie sprawdzającym wiedzę uczestników na temat jakości produktów McDonald’s. Finałowym zadaniem było przekonanie jury za pomocą filmiku, dlaczego to właśnie oni powinni zostać Dociekliwymi. Nagrodą w konkursie była wycieczka do dostawców McDonald’s oraz tablety iPad. Jury wyłoniło 10 najbardziej przekonujących Dociekliwych, a w dodatkowym konkursie przeprowadzonym przez blogera StayFly wybranych zostało jeszcze 5 osób.

Podczas pierwszego dnia wycieczki finaliści konkursu odwiedzili zakład OSI pod Ostródą, skąd każdego dnia dostarczane są najwyższej jakości burgery wołowe do restauracji McDonald’s w całej Polsce. Dociekliwi wnikliwie sprawdzali cały proces przygotowania burgerów wołowych, od kontroli mięsa wołowego, do jego mielenia oraz formowania i mrożenia krążków wołowych.

W trakcie drugiego dnia Dociekliwi skontrolowali produkcję złocistych frytek w zakładzie Farm Frites w Lęborku. Wizyta pozwoliła prześledzić proces produkcji frytek od ziemniaka aż do gotowego produktu. Pracownicy OSI i Farm Frites wyczerpująco odpowiadali na szczegółowe pytania Dociekliwych, aby jak najlepiej zaspokoić ich głód wiedzy. Podczas wyjazdu laureaci na bieżąco mieli możliwość testowania produktów, zarówno w zakładach, jak i odwiedzanych po drodze restauracjach sieci McDonald’s.

Zdjęcia z wyjazdu Dociekliwych można znaleźć na https://www.facebook.com/McDonaldsPolska

Była to pierwsza z serii inicjatyw poświęconych oferowanej żywności zaplanowanych przez McDonald’s Polska na ten rok. Na wiosnę ponownie ruszy w Polskę multimedialna ekspozycja o jakości McDonald’s. Firma zaprosi też klientów do zwiedzenia zaplecza swoich lokali w ramach akcji dni otwartych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF