Zanim rozlegnie się pierwszy dzwonek, warto pomyśleć jak odpowiednio zapakować dziecku posiłek do szkoły. Drugie śniadanie w szkole to zazwyczaj kanapka, gdyż łatwo ją spakować do tornistra i zjeść na przerwie. Abyśmy mieli pewność, że posiłek naszego dziecka zachowa świeżość oraz najwyższą jakość przez wiele godzin, warto mieć w domu odpowiednie akcesoria, które pomogą nam go szczelnie zapakować.

 

Na rynku jest wiele nowych opakowań na kanapki. Lepiej jednak wybrać tą tradycyjną, a zarazem najbardziej praktyczną formę – torebek śniadaniowych. W opakowaniach plastikowych żywność łatwo się wysusza, zawartość może ulec zniszczeniu gdyż pudełko jest zazwyczaj większe od kanapki, a dodatkowo takie pudełko trzeba codziennie czyścić.

Torebki śniadaniowe papierowe Jana Niezbędnego idealnie nadają się do pakowania drugiego śniadania – papier pergaminowy powlekany folią sprawia, że są one odporne na przenikanie tłuszczu i wilgoci. W takiej torebce pożywienie jest zabezpieczone przed wysuszeniem i długo pozostaje świeże.

Przydatne okażą się także torebki zawiązywane -śniadaniowe Jana Niezbędnego. Wykonane ze specjalnej folii zapewniają świeżość zapakowanej żywności przez długi czas. Dodatkowo doskonale chronią zawartość plecaka przed zabrudzeniem i wydostawaniem się zapachów poza opakowanie. Torebki są wygodne i łatwe w użyciu; specjalne uszy umożliwiają szybkie i szczelne zamknięcie. W ten sposób druga porcja śniadania przeznaczona na później pozostanie we właściwym miejscu.

Do drugiego śniadania warto dziecku poza kanapką dorzucić garstkę orzechów lub migdałów, które są dobrym źródłem magnezu. Będziemy mieli pewność, że nasze dziecko w postaci pełnowartościowego śniadania otrzyma wszystkie niezbędne do intensywnej nauki w szkole elementy, a kanapka i bakalie pozostaną świeże i smaczne w dobrze zamkniętej torebce.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF