Spotkanie z przyjaciółmi, randka z partnerem czy słodkie leniuchowanie podczas jesiennych i zimowych wieczorów powinno jak najczęściej mieścić się na liście „rzeczy pilnych”. Bo w szalonym biegu życia warto wyłapywać jak najwięcej momentów dla siebie, robić rzeczy, które sprawiają nam przyjemność. Jesienią idealnym zestawem na niezapomniany wieczór będzie czekolada Lindt Excellence  i odpowiednie wino, które podkreśli jej wyśmienity smak.

Celebrowanie życia

8Jeśli prawdą jest, że „w życiu piękne są tylko chwile”, to warto zadbać, aby tych chwil było jak najwięcej! Stwarzać okazje do uśmiechu, zabawy, sprawiać sobie i innym przyjemności, szukać jak najwięcej momentów, kiedy możemy usiąść i zrelaksować się razem z bliskimi.

Według psycholog Izabeli Jung-Wolskiej  „jesień jest wyjątkową porą na docenienie życia i cieszenie się każdą jego chwilą. Otaczająca przyroda nieco zwalnia i zaczyna odpoczywać. Obserwujemy kolorowe liście tańczące na wietrze, a cykliczność i przemijalność świata często zmusza nas do refleksji nad własnym życiem.” Dzięki temu pozwalamy sobie częściej na chwile relaksu i przyjemności, takie jak np. kąpiel w pachnącej pianie pośród świec, czy wtulenie się w miękki fotel z ulubioną tabliczką czekolady. Ciepło, zapach, miłe towarzystwo, smakowanie każdej chwili, tak, jak rozkoszowanie się rozpływającą się w ustach czekoladą, podkreślaną specjalnie dobranym winem. Doznanie przyjemnego odprężenia i ogarniającego relaksu.

Jeżeli czekolada, to koniecznie najlepszej jakości – Lindt Excellence od szwajcarskich Maitres Chocolatiers, którzy od ponad 160 lat opracowują i nieustannie ulepszają swe unikalne, receptury. Jesienią znajdziemy na półkach nową, wyśmienitą ciemną czekoladę z prażonymi nasionami sezamu. Lindt Excellence Roasted Sesame, to pierwsza na rynku gorzka czekolada połączona z sezamem, który jest źródłem protein, witamin A i E, magnezu, potasu, wapnia i żelaza. Czekolada Lindt Excellence, to najwyższej klasy ziarna kakao, doskonale wyważony, intrygujący smak i jedwabista gładkość.

Na tę porę roku marka Lindt Excellence proponuje zestaw, który będzie sprzyjał wieczornemu wyciszeniu, idealnie wpisując się w ideę celebrowania życia poprzez ulotne chwile przyjemności…

Czekolada i wino

Łączenie czekolady Lindt Excellence z winem to najlepszy sposób, aby pobudzić zmysły i odkryć cały wachlarz nowych doznań i smaków. Ale by to przeżycie było głębsze i bardziej intensywne, do tak wyszukanej czekolady należy dobrać odpowiednie wino…

Lindt_excellence_orange_intenseCzekolada Lindt Excellence Orange Intense doskonała z Maderą Rich

W smaku tej czekolady dominują nuty kandyzowanej pomarańczy i migdałów. Cudowny czar pomarańczy znakomicie podkreśli 5-letnia Madera Rich. Obecne w winie aromaty suszonych owoców stanowią dla smaku  wytrawnej czekolady wspaniałe tło; jednocześnie świeże nuty pomarańczowej i limonkowej skórki stopniowo potężnieją, by kandyzowanej pomarańczy dać pełnię i blask.

Czekolada Lindt Excellence Chili doskonała z włoskim Ripasso di Valpolicella

To zestawienie, które rzeczywiście otwiera przed nami szereg nowych doznań. Smak dojrzewa tu stopniowo, w miarę rozpuszczania się czekolady w ustach. Zaczyna się od delikatnej słodyczy; zaraz potem pojawia się pikantność chili, ale jej ostrość jest przez cały czas utrzymana pod kontrolą. Kolej na Ripasso di Valpolicella lub włoskie Amarone. Oba wina cechują się niezrównaną głębią i intensywnością smaku, co znakomicie pasuje do ciemnej czekolady. Wyczuwalne w winie nuty owoców (czarnych jagód, winogron, porzeczek) wzmacniają owocowe aromaty czekolady (czerwone porzeczki, truskawki, poziomki). W tym właśnie momencie daje o sobie znać efekt, jaki wywołuje popicie winem kapsaicyny (substancji odpowiedzialnej za ostry, piekący smak chili): rozwijające się w ustach cudownie barwne smaki dostają nagłej mocy, co podnosi ich intensywność do potęgi.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF