Polacy odżywiają się w coraz bardziej świadomy sposób. Wiedząc jaki wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie ma nadmierne spożywanie cukrów, starają się ograniczać je w codziennej diecie. Zdrowe odżywianie nie wyklucza jednak źródła energii, jakim są węglowodany. Warto sięgać po te nieprzetworzone, znajdujące się np. w nowych świeżych sokach owocowych 100%, które właśnie weszły do stałej oferty sklepów Lidl.

Źródło dobrych cukrów

Według WHO, nie powinniśmy spożywać więcej niż 25 g cukru dziennie. Tymczasem z danych GUS wynika, że statystyczny Polak sięga po ok. 100 g cukru każdego dnia[1]. Nic więc dziwnego, że jako naród Polacy nie czują się zdrowo i próbują ten stan zmienić. Najczęściej w walce o dobre samopoczucie i idealną figurę wypowiadają wojnę wszelkim cukrom i tłuszczom. Zapominają jednak, iż aby wyglądać i czuć się zdrowo, powinniśmy dbać o to, aby dostarczać organizmowi wszystkich składników odżywczych. Węglowodany i tłuszcze są potrzebne i nie warto ograniczać ich spożycie bezwzględnie, a wybierać je bardziej świadomie. Niekwestionowanym źródłem dobrych cukrów są owoce, łatwo dostępne szczególnie w sezonie letnim. Oprócz ich konsumpcji w naturalnej postaci warto sięgnąć po świeżo wyciskane, niepasteryzowane soki, bez dodatku cukru.

Po soki do Lidla

Już teraz warto pomyśleć o wzbogaceniu swojej diety o świeże owoce, również w postaci soków 100%. Orzeźwiające i pyszne, dostępne są każdego dnia w lodówkach sklepów Lidl w ramach Ryneczku Lidla – w atrakcyjnych cenach i wielu smakach: pomarańczowym, jabłkowym, grejpfrutowym, ananasowym i jabłko-granat. Dzięki specjalnemu procesowi produkcji bez pasteryzacji, soki zachowują właściwości świeżych owoców – smak, zapach oraz, co ważne, witaminy i składniki mineralne. Dzięki temu są idealną alternatywą dla  słodzonych napojów i stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej diety.

3

Sok świeży jabłkowy,  

Ryneczek Lidla (1,99 zł/250 ml/1 opak.)

Sok świeży jabłko-granat,  

Ryneczek Lidla (2,49 zł/250 ml/1 opak.)

Sok świeży pomarańczowy,

Ryneczek Lidla (2,99 zł/250 ml/1 opak.)

 

4

Sok świeży grejpfrutowy,

Ryneczek Lidla (2,99 zł/250 ml/1 opak.)

Sok świeży ananasowy,       

Ryneczek Lidla (2,99 zł/250 ml/1 opak.)

Sok z pomarańczy 100%,

Vitafit (4,99 zł/1000 ml/1 opak.)

Sok jabłkowy mętny,

Vitafit   (3,99 zł/1000 ml/1 opak.)

 

[1] Źródło: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,399486,who-spozycie-cukru-nalezy-zmniejszyc-co-najmniej-o-polowe.html

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF