Jesteśmy aktywni i staramy się żyć zgodnie z potrzebami naszego organizmu. Coraz chętniej sięgamy po ekologiczneprzedmioty wysokiej jakości, w ten sam sposób wybieramy także jedzenie oraz napoje. Rosnąca świadomość w tym zakresie to nie tylko chwilowa moda, ale przede wszystkim skuteczny sposób na cieszenie się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez długi czas.

BRITA_Elemaris - smart filtracjaW natłoku codziennych obowiązków warto zastanowić się nad tym, czyjesteśmy „smart” konsumentami. Świadomość naszego wpływu na środowisko naturalne i rozsądne zakupy to nic innego jakwłaśnie „smart” konsumpcja, która opłaca się nam, naszemu otoczeniu, a nawet gospodarce. Taka postawa czyni naszą codzienność lepszą i łatwo wprowadzić ją w życie za pomocą małych, nieuciążliwych zmian.

Mądre decyzje każdego dnia

Pozornie drobnym, choć niezwykle istotnym, modyfikacjom naszej codzienności sprzyja trendświadomego, uważnego życia. Po pierwsze, warto zadać sobie pytanie:jak się czujemy? Czy dbamy o swój organizm i samopoczucie?Jaką uwagęprzykładamydo jakości naszych relacji, przedmiotów wokół nas, żywności i napojów, które spożywamy? Czy stać nas na tzw. „zdrowy egoizm”, czyli troskę o nas samych? Udzielenie sobie szczerych odpowiedzi na te pytania pomoże nam wprowadzić w życie niezwykle pożyteczne zmiany, które mają szansę utrzymać się dłużej. Refleksja nad własnymi emocjami, a także bardziej prozaicznymi kwestiami, jak dieta czy ruch,szybko poskutkuje dobrą formą, poprawą samopoczucia oraz atrakcyjnym, radosnym wyglądem.

Era „smart”

Trend „mindfulness”, czyli uważne życie, to także poszanowanie otaczającego nas środowiska i stawianie na produkty funkcjonalne oraz praktyczne – takie, które wystarczą nam na lata. Dbając o zdrowie i urodę, warto zainteresować się detoksykacją organizmu, bezpiecznym sposobem żywienia i mądrą suplementacją, ale przede wszystkim postawić na zbilansowaną dietę.

Chcąc być świadomymi konsumentami, wybierajmy odpowiednią żywność, napoje i inne produkty, mające wpływ na funkcjonowanie organizmu. Zwracajmy takżeuwagę na ich skład, jakość oraz cenę.Istotne powinno być dla nas również dostosowanie wybieranych artykułów spożywczych do wieku oraz podejmowanego wysiłku fizycznego. Uważnie czytajmy etykiety, rozsądnie wydawajmy pieniądze, a wybór pożywienia pochodzącego ze sprawdzonych upraw ekologicznych oraz napojów na bazie świeżej i czystej wody traktujmy jako inwestycję w swoją formę.

Czy filtracja wody ma sens?

Picie wody wysokiej jakości to jeden z fundamentów uważnego życia. Wybierając wodę odpowiednią do codziennego nawadniania organizmu i przygotowywania potraw, warto wziąć pod uwagę systemy BRITA umożliwiające domową filtrację.  Dzięki rozwiązaniom BRITA, kranówka zyskuje na smaku, zapachu i barwie. Świeżo filtrowana woda nadaje się do picia na zimno oraz do gotowania czy parzenia napojów gorących, a dodatkowo jest rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym. Plastikowe butelkizajmują miejsce w kuchni, a ponadto stanowią problem dla środowiska naturalnego, ponieważ rozkładają się nawet ponad 400 lat. Filtracja umożliwia zaoszczędzenie tej przestrzeni, ponieważ do codziennego picia wykorzystujemy wodę filtrowaną za pomocą systemów wielokrotnego użytku. Jest zatem działaniem, które wpisuje się w trend świadomego życia, podobnie jak segregowanie odpadów, oszczędzanie energii czy rozsądne zakupy.

BRITA oferuje rozwiązania filtrujące, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Lekkie, poręczne dzbanki filtrujące, dostępne w różnych modelach i kolorach będą przydatne do przygotowywania potraw i napojów. Prosta instalacja filtrującego systemu podzlewowego OLAP pozwala cieszyć się smakiem świeżo filtrowanej wody prosto z kranu.

Więcej informacji na: www.brita.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF