Ostatnio dużo mówi się o zdrowej żywności i wpływie nawyków żywieniowych na nasz organizm.
O ile dorośli ludzie dobrze zdają sobie z tego sprawę i część z nich wprowadziła zmiany w swoich przyzwyczajeniach, to ciężko jest wymagać tego samego od dzieci. Jedzenie przekąsek, takich jak słodycze czy chipsy jest wśród nich powszechne. Od pewnego czasu na rynku istnieją jednak inne naturalne i pełnowartościowe produkty, które mogą stanowić doskonałą alternatywę dla smażonych i niezdrowych dziecięcych przysmaków. Wśród nich znajdują się między innymi chipsy z suszonych warzyw i owoców.

cnPrawidłowy rozwój organizmu  warunkuje odpowiednie odżywianie, przede wszystkim dostarczanie w diecie odpowiednich wartości odżywczych oraz witamin i błonnika.Dzieci jedzą oczami i w dużym stopniu naśladują swoje otoczenie. Przykład biorą patrząc na nawyki rodziców, swoich rówieśników w szkole czy spoglądając na rodzeństwo. Na początku warto zadbać o siebie, żeby dać dobry przykład najmłodszym domownikom.

Nie zawsze mamy 100% wpływu na to co widzi i kupuje nasze dziecko. Ciężko byłoby wymagać, żeby nasze pociechy cały czas spędzały w domu. Nie jest tajemnicą, że dzieci lubią niezdrowe przekąski. Szczególnie popularne są tradycyjne chipsy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że zawierają one dużo tłuszczy, a w procesie smażenia powstają substancje mające negatywny wpływ na zdrowie.  Spożywanie ich w dużych ilościach może powodować powstawanie w organizmie stanów zapalnych. Większość firm używa w procesie ich produkcji wzmacniaczy smaku i zapachu, które również mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nawet jeżeli producent podaje informację o braku konserwantów, to pozostaje jeszcze kwestia ogromnej ilości soli.

Nie ulega wątpliwości, że dzieci przepadają za tego typu produktami. Mają one wyrazisty smak, są chrupiące i smaczne. Myśląc o zdrowej przekąsce dla naszego dziecka pierwsze, co pojawia się na myśli to owoce czy warzywa. Co jednak gdy nasze dziecko nie jest ich miłośnikiem? Na rynku istnieje już wiele przekąsek, które zdecydowanie można uznać za zdrowe. Mogą zastąpić słodycze z dużą zawartością cukru czy smażone, solone chipsy. Coraz większą popularność zyskują takie marki jak Crispy Natural, która oferuje przekąski z suszonych owoców i warzyw. Wyglądają one i smakują podobnie jak tradycyjne chipsy, jednak nie zawierają szkodliwych dodatków, a jedno  opakowanie jest odpowiednikiem 1 z 5 porcji owoców i warzyw, któresą rekomendowane do spożycia każdego dnia.

Zdrowe chipsy Crispy Natural powstają dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii suszenia. Posiadają wysokie walory odżywcze, zbliżone do świeżych owoców i warzyw, zawierając wysoką zawartość błonnika pokarmowego. Do tego dochodzi ich 100% naturalność. Dostępne jest wiele smaków, z których najpopularniejsze jest jabłko, ananas i brzoskwinia. Można też wybierać wśród suszonych pomidorów, buraków, marchwi czy topinambura. Użycie najlepszej jakości przypraw dodaje produktom wyrazistego smaku, który powinny docenić najmłodsze podniebienia. Dodatkową zaletą są poręczne opakowania, które umożliwiają zabranie ich ze sobą w każde miejsce.

Warto zwracać uwagę na to jak się odżywiamy i przede wszystkim na to jak odżywiają się nasze dzieci. W tym momencie rynek zdrowej żywności stale się rozwija i istnieje mnóstwo alternatyw dla przesłodzonych albo tłustych przekąsek. Chipsy z owoców i warzyw to tylko jeden z przykładów. Zmiany w odżywianiu nie wpłyną jedynie na jakość zdrowia naszych pociech, ale też na samopoczucie i energię potrzebną do nauki i zabawy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF