Jakiś czas temu otrzymaliśmy do testów tłuszcz do spryskiwania form Bake Easy. Z reguły jak coś ma w nazwie Easy- to nas odrzuca. Ale postanowiliśmy przetestować.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą opinia na temat tego produktu.

 

 

 

W opisie produktu możemy przeczytać: „Zamiast pracochłonnego smarowania formy tłuszczem, na następnie wysypywania mąką lub tartą bułką, wystarczy spryskać powierzchnię formy tym tłuszczem.
Ciasto upieczone tak przygotowannej formie będzie bardzo łatwo z niej wyjąć. Powierzchnie ciasta będzie równa i gładka, dzięki czemu łatwo ją będzie można pokryć kremem lub lukrem.
Tłuszcz „Bake Easy” jest szczególnie przydatny przy pieczeniu ciast w formach o skomplikowanych kształtach, bowiem natłuszcza je we wszystkich zakamarkach. ”

 

Rzadko nam się to zdarza, ale w tym wypadku popieramy w 100%. Tłuszcz możecie kupić w sklepie AleDobre. Z użyciem tłuszczu upiekliśmy zarówno ciasteczka, jak i naleśniki, a nawet muffinki i wyjątkowo nie używaliśmy ani papieru pergaminowego, ani mąki czy też bułki tartej. Wszystko wręcz wyskakiwało z formy-nawet kiedy ta była gorąca.

Smarowanie tłuszczem blachy np babki z rowkami było dla nas strasznie irytujące i nigdy nie lubiliśmy tego robić, stąd też tradycyjna baba z kominem rzadko gościła w Naszej redakcji.  Ale teraz chyba będziemy musieli to zmienić, bo z tłuszczem w sprayu-nasmarowanie formy zajęło nam chwilę.

 

Wszystkim gorąco polecamy!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF