Aż 3 na 4 Polaków niezdrowo podjada między posiłkami, a jednocześnie chciałoby prowadzić zdrowszy tryb życia – wynika z badań przeprowadzonych przez IRCenter na zlecenie marki Tymbark. Na rynku pojawiła się właśnie doskonała alternatywa dla batonów, chipsów oraz fast foodów – owocowa przekąska FRUKTAJL.

Według badania „Co Ci Szkodzi?”, aż 74 proc. z nas podjada niezdrowe przekąski. Mamy tego świadomość i deklarujemy chęć poprawy. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest zmiana diety na zdrowszą.

– Regularne pory spożywania posiłków, a zarazem krótkie przerwy pomiędzy nimi to jedne z najważniejszych zasad zdrowego odżywiania – mówi Aneta Łańcuchowska z Poradni Dietetycznej „hälsa”, ekspert współpracujący z marką Tymbark. – Dlatego pomiędzy trzema podstawowymi posiłkami, które spożywamy w ciągu dnia (śniadanie, obiad, kolacja), powinniśmy umieścić w swoim menu również przekąski, które wzbogacą dietę o składniki odżywcze i witaminy, dodając nam jednocześnie niezbędnej energii.

5

Idealna przekąska

Jak wynika z badania „Co Ci Szkodzi?”, Polakom najbardziej zależy na tym, aby zarówno kupno, jak zjedzenie przekąski było łatwe i zajmowało mało czasu (70 proc.). Liczy się dla nas krótki czas przygotowania oraz prostota jedzenia, bez konieczności używania sztućców czy zasiadania do stołu. Ważnym elementem jest również to, aby przekąska miała poręczne opakowanie (54 proc.). Chętnie sięgamy i zdecydowanie lubimy też polskie marki (39 proc.).

Biorąc pod uwagę wszystkie cechy przekąski ważne dla konsumentów oraz istotne z punktu widzenia dietetyków, marka Tymbark znalazła na to rozwiązanie – FRUKTAJL. Ten owocowy koktajl to najlepszy pomysł na zdrową i niskokaloryczną przekąskę w poręcznej formie. Występuje w czterech wariacjach smakowych, z których każda butelka to porcja owoców bez dodatku cukru. Jako jedyny produkt tego rodzaju zawiera w sobie – w zależności od wariantu smakowego – zarówno kawałki owoców, jak i w przypadku jednego smaku również zbóż! Dzięki wygodnemu opakowaniu (butelka „on-the-go”) możemy sięgnąć po FRUKTAJL w dowolnym momencie i rozkoszować się owocową przyjemnością bez wyrzutów sumienia. Co ważne, produkt przed otwarciem nie wymaga, aby trzymać go w lodówce, dzięki czemu może spędzić w naszej torebce dowolną ilość czasu, aż znajdziemy idealną chwilę na jego konsumpcję

O tym, że Polacy szukają zdrowych alternatyw świadczy fakt, że aż 68 proc. wskazuje na walory zdrowotne produktu, jako ważną cechę przekąski. Liczą się również wysoka wartość odżywcza i naturalne składniki. Respondenci zwracają uwagę na skład: zawartość cukru, tłuszczu czy konserwantów. I słusznie. – FRUKTAJL, który zawiera kawałki owoców oraz w jednym z wariantów smakowych ziarna zbóż, jest bogatym źródłem błonnika pokarmowego dającego uczucie sytości oraz wpływającego na prawidłową pracę jelit. Jako dietetyk polecam FRUKTAJL wszystkim tym, dla których wartość odżywcza i smak to nierozłączne i niezbędne atrybuty dobrego jedzenia – potwierdza Aneta Łańcuchowska.

Zmień przekąskę! Co Ci szkodzi?

04-fruktailJak zwykle w przypadku, gdy chcemy coś zmienić w życiu, najtrudniej jest zacząć. Na drodze stoi nam szereg przeciwności, które ciężko pokonać bez broni w postaci silnej woli i odpowiedniej motywacji. Wśród tych czynników respondenci najczęściej wymieniali brak czasu, a także lenistwo, które skłaniają do szybkiego zjedzenia słodyczy czy fast foodów.

Respondenci, którzy chcą odżywiać się lepiej, ale nie zmieniają swoich nawyków żywieniowych, argumentują to głównie trudniejszym dostępem do zdrowych przekąsek – przyznało to 61 proc. badanych. Na drodze do ideału stoi ponadto cena (50 proc.) oraz przyzwyczajenie do konkretnego typu przekąski (47 proc.) i jej smaku (50 proc.). Inną istotną barierą jest brak odpowiedniej przekąski na rynku – zwraca na to uwagę 38 proc. Polaków.

W dobie ciągłego pośpiechu oraz wiecznego deficytu czasowego trudno jest tak zorganizować sobie dzień, aby ściśle przestrzegać harmonogramu spożywania posiłków. FRUKTAJL jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia i jednocześnie chcą odżywiać się regularnie i zdrowo. – Czas od śniadania do obiadu to często najbardziej intensywne godziny w ciągu dnia, a FRUKTAJL na przykład na drugie śniadanie świetnie wkomponuje się w ten zabiegany czas – zapewnia Aneta Łańcuchowska. – Polecam koktajl owocowy także jako alternatywę na podwieczorek, kiedy chcemy szybko przekąsić coś zdrowego, co da nam siłę wytrwać do wieczornego posiłku.

 

Cena sugerowana na półce: 2,49 zł.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF