Osoby, stosujące dietę roślinną z jeszcze większą dbałością podchodzą do wyboru spożywanych produktów. Na ich talerzu powinny znajdować się pełnowartościowe oraz bogate w składniki odżywcze posiłki, takie jak: warzywa, nasiona, ziarna czy owoce.  Szczególną uwagę muszą jednak zwracać na źródła białka. W ofercie marki Halina znajdziemy ciecierzycę – skarbnicę białka oraz pysznego smaku.

folia_ciecierzyca_1Kulki pełne zdrowia

Choć ciecierzyca powinna na stałe znaleźć się na talerzu każdego, to właśnie weganie upodobali ją sobie najbardziej. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż w 100 g ugotowanej ciecierzycy znajduje się aż 8,86 g białka. Co więcej, dostarcza ona tych aminokwasów, których nie posiadają białka znajdujące się w produktach zbożowych. Jednocześnie jest sycąca i ma bardzo delikatny, lekko orzechowy smak, idealnie komponujący się z  większością potraw. Obok cennego białka w ciecierzycy znajdziemy dużą ilość wartościowych węglowodanów. Cieciorka ma niski indeks glikemiczny (IG =30). Jej ogromną zaletą jest również to, że nie posiada glutenu, w związku z tym jest polecana osobom mającym alergię na ten składnik lub chorującym na celiakię. W ofercie marki Halina znajdziemy ziarna ciecierzycy, które po ugotowaniu możemy dodać do sosu warzywnego, sałatki lub zupy, jak również przyrządzić z nich pastę, pasztet, kotleciki, a nawet farsz do pierogów lub krokietów. Cieciorkę, warto wykorzystać także, jako podstawę arabskich przysmaków: humusu oraz falafeli. Ciecierzycę marki Halina bez obaw łączymy z różnymi smakami: łagodnym, pikantnym, a także słodkim. Idealnie komponuje się, m.in. z rozmarynem, tymiankiem, kolendrą, curry, kurkumą czy cynamonem.

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem inspirujących i zdrowych produktów marki Halina zapraszamy na stronę: www.halina.eu

Cierzyca marki Halina

Dostępne opakowania: 500g

Cena detaliczna: ok. 3,90 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF