,,7 maratonów” to akcja zainicjowana przez prezentera Travel Channel, Roba Bella, który wraz z piątką przyjaciół już 19 stycznia rozpocznie 7-dniowy cykl maratonów na terenie 7 kontynentów świata. Przedsięwzięcie ma na celu niesienie pomocy niepełnosprawnym dzieciom. 

10 7-dniowy cykl maratonów Roba Bella rozpocznie się 19 stycznia  na Antarktydzie. Rob Bell mówi o tym wydarzeniu jako o wielkim, życiowym wyzwaniu. Wspomina, iż wielokrotnie był zaangażowany w tego typu wydarzenia, lecz nigdy na tak wielką skalę. Dodaje: „Bieganie samo w sobie będzie oczywiście wyzwaniem, lecz sen ograniczony jedynie do kilku godzin, które zyskam podczas lotów z jednej lokalizacji do drugiej, jest dla mnie czymś nowym.” Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zebranie pieniędzy na rzecz dwóch organizacji charytatywnych: KEEN London (Wielka Brytania) oraz The John Maclean Foundation (Australia). Są to organizacje charytatywne pracujące z niepełnosprawnymi dziećmi, których celem jest promowanie wśród nich sportowego stylu życia.  Każdy może wziąć udział w tej akcji. Forma wsparcia jest dowolna – poprzez wpłatę darowizny na rzecz organizacji charytatywnych (więcej informacji na stronie www.1above777.com) bądź poprzez wzięcie udziału w jednym z maratonów. Można również pojawić się na miejscu wydarzenia, by wesprzeć uczestników.

Aby zaczerpnąć więcej informacji bądź zgłosić swój udział, należy zarejestrować się na stronie: www.teamcontinentaldrift.com/#!calendar/c1jz1.

Całość projektu realizowana jest ze środków własnych inicjatorów, natomiast wszelkie  darowizny zostaną bezpośrednio przekazane instytucjom charytatywnym. Pan Ranulph Fiennes był pierwszą osobą, który ukończył tego typu wyzwanie. Po zakończonym przedsięwzięciu powiedział: „Patrząc na to z perspektywy czasu, nie zrobiłbym tego. Nie zrobiłbym tego ponownie”. Travel Channel i czujne oko kamery przypatrzą się tegorocznym zmaganiom uczestników maratonu, wspierając tym samym szczytny cel przyświecający całemu wydarzeniu. Premiera programu będąca relacją z całego przedsięwzięcia odbędzie się na kanale Travel Channel w kwietniu tego roku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF