W najnowszej akcji Certyfikaty Spod Znaku Smaku Alma nie tylko prezentuje klientom szeroką gamę certyfikowanych produktów dostępnych na półkach sklepów sieci, ale również wyjaśnia co oznaczają poszczególnie certyfikaty i oznaczenia. Wśród oznaczeń nie zabrakło również niebieskiego certyfikatu zrównoważonego rybołówstwa MSC.

MSC_LOGO_pion_dużeW sieci sklepów Alma klienci mogą wybierać spośród ponad 100 różnych produktów oznaczonych certyfikatami dostępnymi przez cały rok. Najnowsza oferta sieci, obowiązująca od 21 lipca do 3 sierpnia to jednak nie tylko zwykła akcja promocyjna. Alma w jasny i przystępny sposób wyjaśnia również klientom co oznaczają certyfikaty, które mogą zobaczyć na opakowaniach produktów. Opisy certyfikatów znajdują się w najnowszej gazetce konsumenckiej oraz na stronie internetowej. Wśród nich konsumenci znajdą między innymi: Niebieski Certyfikat MSC, oznaczający, że ryba którą kupujemy została złowiona w dobry dla środowiska, zrównoważony sposób, certyfikowane produkty FAIRTRADE, pochodzące ze Sprawiedliwego Handlu, ekologicznej – oznaczające, że produkt otrzymał certyfikat ekologiczny oraz inne znaki dotyczące pochodzenia, jakości czy też zawartości produktów.

„Gratulujemy Alma ciekawej akcji mającej tak wysoką wartość edukacyjną – mówi Katarzyna Skawińska, Koordynator Komunikacji i Marketingu MSC Polska. Na rynku pojawia się coraz więcej certyfikatów, dlatego warto wyjaśniać co naprawdę oznaczają i dlaczego warto wybierać produkty, które są nimi oznakowane. Mamy nadzieję, że akcja Alma skłoni również konsumentów do wyboru produktów oznaczonych szczególnie znakami, które niosą za sobą troskę o środowisko naturalne lub warunki życia i pracy ludzi. Uświadomi im, że nasze wybory konsumenckie mają znaczenie.” – dodaje Skawińska.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF