Campari wprowadza na rynek nową limitowaną edycję butelek z etykietą autorstwa Romero Britto.
Nowa etykieta stanowi adaptację słynnego obrazu Britto „A New Day” (Nowy dzień). Współpraca z Britto to kolejny etap romansu Campari ze sztuką. Etykieta łączy w sobie z jednej strony kunszt i pasję z jakich słynie marka Campari,  z drugiej zaś jest wyrazem sympatii dla wielbicieli tego trunku. Pierwotnie etykieta została zaprojektowana z okazji obchodów 150 rocznicy Campari w Brazylii. Ponieważ została przyjęta z ogromnym entuzjazmem, postanowiono wprowadzić  serię specjalnych butelek na całym świecie.

 

Limitowana edycja etykiet  Campari czerpie inspirację z energii i radości życia typowych dla obrazów Britto oraz z tradycji graficznych, jakie kultywowało Campari od samego początku swojego istnienia. Britto słynie na całym świecie ze stosowania żywych, jaskrawych kolorów, a jego projekt nowej etykiety na butelce Campari ma zachęcić wielbicieli tego trunku do obcowania ze sztuką.

„Kiedy firma Campari poprosiła mnie, abym zaprojektował specjalną etykietę, pomyślałem o tym, w jaki sposób ta marka przez lata zmieniała swój wizerunek, i o emocjach, jakie zawsze przekazywała. Właśnie dlatego zdecydowałem się wykorzystać w tym celu swoją pracę „Nowy Dzień”, przedstawiającą wschód słońca, początek nowego dnia, a także jeden z charakterystycznych motywów dla mojej twórczości – serce. Uważam, że sztuka jest zbyt ważna, by zachowywać ją tylko dla siebie – poprzez wykorzystanie tej etykiety na butelkach Campari chciałem podkreślić, że ten trunek jest również zbyt ważny, by się nim nie dzielić z innymi.” – mówi Romero Britto.

„Marce Campari zawsze bliska była sztuka i design. Poprzez naszą nową etykietę chcemy podkreślić ducha marki i sprawić, by wyjątkowa sztuka stała się ogólnie dostępna, a także pragniemy celebrować nowy wizerunek Campari. Projekt Britto doskonale odzwierciedla istotę Campari oraz sposób, w jaki ludzie delektują się tym trunkiem w towarzystwie swoich przyjaciół.” – dodaje Anna Wiśniak, Kierownik Marki Campari.
Nowa limitowana edycja Campari dostępna jest od początku lutego w handlu nowoczesnym i tradycyjnym.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF