Sezon na polskie jabłka w pełni. Mnogość gatunków dostępnych w sklepach czy na straganach sprawia, że nie ma lepszej pory roku na suszenie tych owoców. Przygotowanie zdrowych, jabłkowych chipsów ułatwią i przyspieszą suszarki do grzybów, owoców i warzyw firmy MPM.

ulotkaSuszone jabłka są bogate w witaminy i minerały, dzięki czemu poprawiają procesy trawienia, pozytywnie wpływają na skórę, włosy i paznokcie oraz podnoszą odporność. Można je jeść jako smaczną przekąskę, ale także wykorzystywać do wielu potraw. Z pewnością, przydadzą się do wigilijnego kompotu czy jako dodatek do ciast i deserów. Doskonale urozmaicą również poranną owsiankę czy musli, dostarczając organizmowi energii.

Prostym i szybkim sposobem na zrobienie chipsów jabłkowych jest skorzystanie z suszarki firmy MPM. Wystarczy umyć kilka jabłek i wydrążyć gniazda nasienne. Następnie pokroić w plastry o grubości ok. 3 mm i ułożyć pojedynczą warstwą na sitkach suszarki. Chcąc nadać owocom oryginalnego smaku, można posypać je cynamonem, wanilią lub ostrym chilli. Podczas suszenia, produkty warto kilkakrotnie przemieszać, aby się nie skleiły. Kiedy chipsy będą gotowe najlepiej przechowywać je w szczelnym pudełku lub słoju, aby nie złapały wilgoci i pozostały chrupkie.

Firma MPM posiada w swojej ofercie praktyczny model MSG-05 wyposażony w cztery sita, z możliwością zmiany wysokości. Natomiast dla kilkuosobowych rodzin, które chcą suszyć większe ilości jabłek, świetnie sprawdzi się model MSG-01 z pięcioma sitami lub MSG-02 z przeźroczystymi sitami o większej średnicy i dodatkową, 3-stopniową regulacją nadmuchu gorącego powietrza.

MSG-01Suszarka do grzybów MSG-01

Cena: xx

Opis:

– szybko i skutecznie suszy: grzyby, owoce, warzywa, kwiaty i zioła

– średnica sita 28 cm

– pięć sit z możliwością regulacji wysokości

 

 

 

 

MSG-02Suszarka do grzybów MSG-02

Cena: 119 zł

Opis:

– szybko i skutecznie suszy: grzyby, owoce, warzywa, kwiaty i zioła

– średnica sita 33 cm

– 3-stopniowa regulacja nadmuchu gorącego powietrza

– 5 przeźroczystych sit z możliwością regulacji wysokości

 

 

 

 

MSG-05Suszarka do grzybów MSG-05

Cena: 149 zł

Opis:

– szybko i skutecznie suszy: grzyby, owoce, warzywa, kwiaty i zioła

– średnica sita 33 cm

– 4 przeźroczyste sita z możliwością regulacji wysokości od 2,5 do 4,5 cm

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF