Dzieła Jamesa Rizziego, legendarnego twórcy popartu, wyróżniają żywe kolory i uderzająca wręcz radość, z jaką malował swoje rodzinne miasto, Nowy Jork.

Rizzi 2Malując to miasto, Rizzi przedstawiał liczne drapacze chmur, auta i ludzi z własnej, zupełnie wyjątkowej perspektywy. Jednocześnie cały czas pamiętał o tym, że istnieje jeden język, który łączy wszystkich ludzi, a jest nim… uśmiech. Świat jest radosny, kolorowy i pełen małych skarbów, które tylko czekają aż ktoś je odkryje. Rizzi był wytrawnym kawoszem, a filiżanka kawy zawsze była dla niego szczególnie ważna.

Cafissimo CLASSIC według Jamesa Rizziego

Doskonałe Espresso, Caffe Crema, kawa filtrowana i herbata – wystarczy tylko nacisnąć przycisk. Dysza do spieniania mleka pozwoli Ci przygotować Cappuccino i Latte Macchiato. Poczuj się jak barista u siebie w domu!

Cena: 449 zł

Christina Dobrindt, odpowiedzialna za zarządzanie produktami w Tchibo, znalazła inspirację w Nowym Jorku

Christino, kim jest James Rizzi? Czy możesz nam coś powiedzieć na temat tego artysty?

James Rizzi był słynnym twórcą popartu pochodzącym z Nowego Jorku. Jego dzieła są pełne żywych barw i radości życia, którą widać przede wszystkim na obrazach przedstawiających jego rodzinne miasto, Nowy Jork. Rizzi przedstawiał to miasto na swój sposób, z drapaczami chmur, ludźmi, autami, wiedząc, że jest jeden język, który rozumieją wszyscy ludzie – uśmiech. Świat jest radosny, kolorowy i pełen małych skarbów, które tylko czekają aż ktoś je odkryje. Przy tym bardzo zależało mu na tym, aby jego sztuka była obecna we wszystkich obszarach życia i aby nie ograniczała się tylko do klasycznych dzieł sztuki.

Dlaczego uważasz, że Rizzi pasuje do naszego ekspresu Cafissimo?

Styl Rizziego po prostu pasuje do Cafissimo – Jest barwny, kolorowy i wesoły. Dzięki niemu Cafissimo CLASSIC staje się  czymś więcej niż tylko gadżetem przyciągającym wzrok w kuchni. Rizzi był wytrawnym kawoszem, a filiżanka kawy zawsze była dla niego szczególnie ważna. Czy może być coś bardziej bliskiego sobie niż ekspres do kawy z motywem według Rizziego?

Jak w ogóle natrafiłaś na Rizziego?

W tym przypadku inspirację znalazłam zupełnie nieoczekiwanie podczas urlopu w Nowym Jorku. Wędrując po Manhattanie, natknęłam się w jednej z bocznych uliczek na rysunek na betonie przedstawiający całującą się parę.

Był to rysunek uliczny namalowany przez Jamesa Rizziego, który w ten sposób uwiecznił się na domu, w którym wówczas mieszkał. Po tym pierwszym spotkaniu cały czas napotykałam dzieła Rizziego w licznych nowojorskich galeriach. Jego sztuka wywarła na mnie tak duże wrażenie, że zaplanowałam limitowaną edycję z tym motywem dla naszej linii Cafissimo CLASSIC.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF