Co ma wspólnego piwo z Hollywood? Kim jest cervesario i dlaczego to najlepszy zawód świata? Jak smakuje złoty trunek w ciemnościach nocy? Te i wiele innych tajników piwnego świata będą mogli odkryć uczestnicy Nocy Muzeów w Tychach, Poznaniu i Warszawie. Browary Kompanii Piwowarskiej przygotowały dla nich nie lada atrakcje spod znaku słodu i chmielu.

Pokaz cervesarioNoc Muzeów to już tradycja. Od kiedy w 2003 roku zawędrowała do nas z Berlina, bije rekordy popularności wśród Polaków głodnych atrakcji nie tylko muzealnych. W tym roku na uczestników tej niezwykłej nocy czeka nie lada atrakcja. Miłośnicy złotego trunku w Tychach, Poznaniu i Warszawie odkryją wiele skrywanych dotąd tajników piwnego świata.

Noc Muzeów to święto kultury – nie tylko spod znaku galerii sztuki, ale także spod znaku słodu i chmielu, czyli kultury piwnej. – przekonuje Paweł Kwiatkowski, rzecznik prasowy Kompanii Piwowarskiej.Włączając się w tę inicjatywę w trzech miastach, chcemy umożliwić polskim miłośnikom piwa odkrywanie jego bogactwa, różnorodności i tajemnic. Wierzymy, że przygotowaliśmy atrakcje dla najbardziej wymagających uczestników. Życzymy im udanej zabawy!

Hollywoodzkie klimaty

W Tyskich Browarach Książęcych, gdzie piwo warzy się od czterech stuleci, na gości czeka czerwony dywan i gwiazdy kina w roli przewodników. Spotkanie z piwem i X muzą to idea studentów z Uniwersytetu Śląskiego, którzy połączyli miłość do złocistego trunku i kinematografii. Co z tego wynikło? W towarzystwie muzyki filmowej, goście browaru zwiedzą jego mało znane zakamarki, wezmą udział w pokazie „Objazdowego Kina Niemego” czy w turniejach filmowych z nagrodami.

Tyskie Browary KsiążęcePiwo i najlepszy zawód świata

Na zwiedzających Lech Browary Wielkopolski czeka spotkanie z osobami, którym z pewnością można zazdrościć najlepszego zawodu na świecie. Cervesario, bo o nich mowa, to piwni eksperci i degustatorzy, którzy podczas Nocy Muzeów 2015 podpowiedzą czym różni się lager od portera, jak wyczuć w piwie banany czy do jakich potraw najlepiej pasuje piwo pszeniczne. Noc Muzeów w Poznaniu to również okazja do przyjrzenia się procesowi warzenia piwa. Miłośnicy piwa będą mogli obejrzeć warzelnię, śledzić puszki i butelki sunące na linii rozlewu czy zajrzeć do piwnic. Wycieczkę zakończy degustacja świeżego piwa prosto z browaru, a każdy gość otrzyma pamiątkę.

Zadziwiające technologie

Na Warszawiaków, którzy odwiedzą centrum Polskiej Agencji Prasowej przy ul. Mińskiej 65, czekają zaś piwne degustacje i konkursy. Wszystko to w towarzystwie ekspozycji „Zadziwiające technologie”. Będzie tu można obejrzeć m.in. najnowsze wynalazki czy repliki autobotów z filmu „Transformers” oraz wziąć udział w pokazie technik kryminalistycznych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF