Odkryj na nowo zalety filtracji wody kranowej razem z ekspertami BRITA

Wykorzystujemy ją do picia, przygotowywania gorących i zimnych napojów oraz do gotowania – woda stanowi ważny element naszej kuchennej i domowej aktywności. BRITA, jeden ze światowych liderów w dziedzinie filtracji wody, we współpracy z ekspertami wyjaśnia, jakie korzyści możemy czerpać z codziennego używania wody kranowej. W ramach kampanii „BRITA – lepszy wybór” marka pokazuje, w jaki sposób domowa filtracja może znacząco poprawić walory smakowe i zapachowe popularnej „kranówki”!

Marella_XL_zbiór

Na jej bazie zaparzamy poranną kawę czy herbatę, gotujemy owsiankę, zupy, rosoły oraz sosy. Wielu z nas przygotowuje napoje i posiłki przy użyciu wody kranowej, ponieważ jest to najbardziej naturalne i najłatwiej dostępne źródło wody w naszym domu. Niestety nie jest ona idealna – jej walory zależą od miejsca zamieszkania, stanu wodociągów i poziomu chlorowania. Z tego względu woda kranowa nie zawsze spełnia nasze oczekiwania – bywa zbyt twarda i nieprzyjemnie pachnąca. Zdarza się też, że niezbyt apetycznie smakuje.

Mała, ale odczuwalna zmiana

Tymczasem woda ma ogromny wpływ na smak i wygląd naszej ulubionej herbaty czy kawy oraz dań przygotowywanych z jej dodatkiem. W trosce o smak napojów i potraw, część osób inwestuje w zakup wody mineralnej lub źródlanej. To jednak wydatek wymagający planowania oraz dźwigania ciężkich butelek. Każdy z nas chciałby mieć w domu wodę, która jest smaczna, świeża i stosunkowo tania. Aby tak się stało, wystarczy wiedzieć, że woda płynąca w naszych kranach jest jak najbardziej bezpieczna (spełnia wymogi prawodawstwa krajowego oraz unijnego) i naprawdę niewiele trzeba, by spełniała ona wymagania nawet najbardziej wyczulonych smakoszy. Rozwiązaniem tego problemu jest domowa filtracja. Herbata zaparzona na bazie wody filtrowanej lepiej wygląda i smakuje, a na jej powierzchni nie pojawia się nieapetyczny kożuch. Gotowanie z jej wykorzystaniem pozwala z kolei wydobyć naturalny smak składników – warzyw, kasz, makaronów czy mięs. Filtrowanie wody to też sposób na wprowadzenie oszczędności do budżetu domowego: woda filtrowana jest ok. 5 razy tańsza od wody butelkowanej.

Logo kampanii Lepszy wybórPrzekonaj się, że warto!

Korzyści filtrowania wody poruszane są w ramach kampanii „BRITA – lepszy wybór”. Do współpracy przy niej marka BRITA zaprosiła ekspertów, którzy na co dzień korzystają z rozwiązań filtrujących BRITA.

Grzegorz Łapanowski – uznany kucharz, dziennikarz kulinarny oraz propagator zdrowego sposobu żywienia wie, że w jedzeniu smak odgrywa kluczową rolę, dlatego będzie odkrywał przed nami sekrety używania w kuchni rozwiązań filtrujących BRITA. Pokaże także kilka propozycji na pyszne i proste dania oraz przygotuje szereg praktycznych porad dotyczących sztuki gotowania oraz smacznego komponowania posiłków.

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez kubka czy filiżanki swojej ulubionej herbaty – w tym gronie jest też Joanna Bożek, która od lat zgłębia tajniki sztuki herbacianej. W trakcie kampanii „BRITA – lepszy wybór” będzie wyjaśniała podstawy zaparzania dobrej herbaty oraz pokaże proste sposoby na urozmaicenie jej smaku.

Woda kranowa to też sposób na oszczędność, a liczby przemawiają do naszej wyobraźni, dlatego temat zarządzania domowym budżetem poruszać będzie Anna Ostaszkiewicz – ekspert ds. finansów.

Oczywiste jest, że aby mieć siłę i być w dobrej kondycji,  musimy zdrowo pić i jeść. Mimo to, wielu z nas nie przestrzega zaleceń dotyczących regularnego picia wody w ciągu dnia. Do prowadzenie zdrowego trybu życia razem z marką BRITA będzie zachęcała Katarzyna Biłous – ekspertka ds. dietetyki oraz trenerka.

Więcej informacji i porad na stronie www.brita.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF