Co łączy pieczonego indyka, szynkę i ser camembert? To, że doskonale smakują z żurawiną lub borówką, które z początkiem wiosny dostępne są również w ofercie Dawtony. Warto sięgnąć po te małe, czerwone owoce również ze względu na ich właściwości zdrowotne.

dawtona

Borówka i żurawina to jedne z ulubionych dodatków na polskich stołach. Tradycyjnie towarzyszą pieczonym mięsom i pasztetom, ostatnio również serom podawanym na ciepło. Świeże owoce żurawiny i borówki, ze względu na naturalnie zawarty w nich kwas cytrynowy i jabłkowy, są kwaśne i cierpkie w smaku, dlatego też dużo częściej sięgamy po ich wersję przetworzoną, gdzie gorycz owoców jest zniwelowana prze dodatek cukru. Borówka i Żurawina Dawtony wyróżniają się idealnie zrównoważonymi proporcjami owoców i cukru – pierwszą propozycją powinny zainteresować się ci, którzy cenią lekką gorycz, drugą – wielbiciele subtelnie cierpkiej nuty. Przetwory Dawtony zostały przygotowane ze starannie wyselekcjonowanych leśnych owoców borówki brusznicy i żurawiny. W ich składzie znajdziemy wyłącznie owoce (42%), cukier, wodę, pektynę – naturalny zagęszczacz oraz kwas cytrynowy. Ich słodko-kwaśny smak oraz gęsta konsystencja z wyraźnie widocznymi i wyczuwalnymi kawałkami owoców sprawiają, że przypadną do gustu wszystkim wielbicielom kulinarnych doznań.

Owoce żurawiny, dzięki zawartym w niej bardzo silnym przeciwutleniaczom mają nieoceniony wpływ na układ moczowy, pomagając zwalczać infekcje, korzystnie wpływają także na układ pokarmowy.Żurawina zmniejsza także ryzyko zachorowania na choroby serca i miażdżycę oraz powstawania zakrzepów krwi. Ponadto zawiera dużo błonnika, witamin z grupy B i witaminy C oraz minerałów, m.in. sodu, potasu, fosforu, wapnia, magnezu, jodu i żelaza. Wzmacnia odporność i zapobiega anemii.Borówka brusznica znana jest przede wszystkim z odkażania układu moczowego. Dodatkowo reguluje pracę układu pokarmowego, obniża ciśnienie krwi i uszczelnia naczynia krwionośne. Wykazuje także lecznicze działanie ściągające i antyseptyczne, działa również przeciwzapalnie, bakteriobójczo i rozkurczowo. Owoce borówki posiadają szczególnie dużo witaminy C, a także witaminy A i P.

Tak więc jedzmy na zdrowie!

Borówka oraz Żurawina Dawtony dostępne są w sklepach, w cenie 4,89 zł/ 220 g. Soczyste owoce umieszczone na jasnej, przejrzystej etykiecie sprawią, że bez trudu rozpoznasz produkt na sklepowej półce.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF