Marka Liebherr wprowadza w marcu 2016 roku na polski rynek nową linię urządzeń BluPerformance. To nowa generacja chłodziarko-zamrażarek, w której zastosowano całą serię innowacyjnych rozwiązań i technologii. Urządzenia z linii BluPerformance to nawet o 20% niższe zużycie energii w odniesieniu do najwyższej dotychczas klasy energetycznej A+++, cichsza praca, więcej miejsca i świeżość na dłużej. Liebherr BluPerformance to precyzyjne dotykowe sterowanie, perfekcyjne wykonanie nawet najdrobniejszych elementów oraz łatwość użytkowania. Nowe rozwiązania dostępne będą zarówno w modelach z linii Premium, jak i Comfort.

Model CBef4315 ComfortMarka Liebherr od dekad wyznacza kierunki rozwoju w chłodnictwie, inwestując w najbardziej innowacyjne rozwiązania i technologie. Już w 1966 roku Liebherr jako pierwszy wprowadził technologię FrostSafe, stosowaną dzisiaj powszechnie w urządzeniach tej marki. Rok 1971 to debiut pierwszego urządzenia ze sterowaniem elektronicznym, a 1996 to prezentacja urządzeń z technologią BioFresh i opatentowanie tego wyjątkowego rozwiązania. W 2004 roku marka wprowadziła do chłodziarko-zamrażarek oświetlenie LED, a w 2009 technologię Smart Steel. Od 2010 roku Liebherr konsekwentnie wprowadzana kolejne innowacyjne rozwiązania. W roku 2010 premierę miał SoftSystem, w 2013 roku zwiększono efektywność energetyczną urządzeń do zabudowy. Rok 2016 to premiera zupełnie nowej, innowacyjnej linii urządzeń BluPerformance, to nowy wymiar świeżości
w urządzeniach marki Liebherr.

Liebherr BluPerformance – najwyższa klasa energetyczna

Dbałość o środowisko zawsze była jednym z priorytetów marki.  Liebherr używa najwyższej jakości komponentów, aby zapewnić długie i pewne funkcjonowanie oraz najlepszą efektywność energetyczną urządzeń. Dlatego również w najnowszej linii BluPerformance Liebherr zadbał, aby zużycie energii było jak najniższe i wyposażył wszystkie modele w klasę efektywności A+++ lub A+++/-20%.  Dzięki temu urządzenia Liebherr BluPerformance – zarówno modele Premium, jak i Comfort – są bardziej ekonomiczne od dotychczasowych. Rozwiązaniem tym po raz kolejny Liebherr ustanawia najwyższe standardy produkcji urządzeń chłodniczych.

Liebherr BluPerformance – do 20% więcej pojemności na przechowywanie żywności

W urządzeniach Liebherr BluPerformance technologia chłodzenia (w tym tzw. skraplacz) została całkowicie zintegrowana w podstawie urządzenia, uzyskując tym samym więcej przestrzeni na przechowywanie żywności. Rozwiązanie to, wzbogacone zastosowaniem niezwykle wydajnego kompresora, również zwięźle zintegrowanego w podstawie urządzenia gwarantuje, że nowe produkty Liebherr BluPerformance są niezwykle ciche podczas pracy

Liebherr BluPerformance – świeżość na dłużej oraz więcej przestrzeni w komorach BioFresh

Nowe, innowacyjne lodówki z linii Liebherr BluPerformance oferują znacznie większą przestrzeń w komorze chłodziarki w szufladach z technologią BioFresh, jak również w komorach zamrażarki. W urządzeniach tych  mogą one być użyte jako komory HydroSafe (z wyższym poziomem wilgotności) lub jako DrySafe (z niższym poziomem wilgotności). Zainstalowane przez Liebherr podświetlenie szuflad BioFresh ułatwia szybkie znalezienie potrzebnych produktów, nawet gdy komory są w pełni wypełnione. Aby zapewnić doskonały podgląd szuflad BioFresh, oświetlenie LED zintegrowane jest w płycie działowej. Wszystkie szuflady BioFresh można całkowicie wysunąć na szynach teleskopowych, co daje nieograniczony dostęp do wszystkich produktów. W liniach Premium szuflady BioFresh oferują mechanizm samoczynnego wsuwania i cichego domykania.

Liebherr BluPerformance – wielofunkcyjna obsługa dotykowa

Modele Premium z linii Liebherr BluPerformance posiadają 7-calowy, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD zintegrowany w drzwiach urządzenia. Szeroki wachlarz zaprogramowanych funkcji, z których wszystkie są łatwe w obsłudze, oferuje maksimum codziennej wygody. Na wyświetlaczu widoczne są dostępne informacje i wskazówki dotyczące codziennej obsługi i energooszczędności oraz porady dotyczące przechowywania wszelkiego rodzaju artykułów. W odpowiedzi na indywidualne wymagania, w chłodziarko-zamrażarkach Liebherr BluPerformance można ustawić i wyświetlić na panelu obsługi do sześciu ustawionych programów. Na przykład dzięki programowi Party można szybko i efektywnie schłodzić napoje, a dzięki programowi Wydajność Max urządzenie osiąga maksymalną wydajność chłodniczą. Dla strefy chłodzenia i zamrażania wybrane zostają wówczas najniższe ustawienia temperatury. Program Dzień za Dniem jest dostosowany do codziennych potrzeb. Oferuje optymalną wydajność chłodniczą i efektywność przy standardowych ustawieniach temperatury w strefie chłodzenia i zamrażania. Aby jeszcze bardziej obniżyć zużycie energii można aktywować dodatkowe programy, na przykład: Oszczędność Energii czy program Wakacje, który zmniejsza zużycie energii podczas dłuższej nieobecności.

Liebherr BluPerformance – design i funkcjonalność wnętrza

Tworząc nową linię Liebherr od samego początku kierował się podstawową zasadą – „projekt podąża za funkcją”. Celem marki Liebherr jest, aby niewidoczna – a niezwykle efektywna – technologia chłodzenia, odzwierciedlała projekt w sposób widoczny i wymierny. Zastosowany w urządzeniach Liebherr BluPerformance minimalistyczny design HardLine sprawia, że te eleganckie chłodziarko-zamrażarki stają się centralnym punktem każdej kuchni lub przestrzeni mieszkalnej, przyciągającym wzrok i charakteryzującym się ponadczasową elegancją. Zawiasy drzwiowe są całkowicie zintegrowane, dzięki czemu nie zaburzają ogólnego wyglądu urządzenia. Uchwyt ma bardzo atrakcyjny wygląd  i jest zintegrowany z mechanizmem drzwi, gwarantującym ich bezproblemowe otwieranie, zarówno dla komory chłodziarki jak i zamrażarki. Wnętrze urządzenia z najlepszej jakości szkła hartowanego  GlassLine, z wykończeniem ze stali szlachetnej, zaprojektowano tak, aby umożliwić optymalny przegląd przechowywanych produktów. Urządzenia są wyposażone w schowek VarioSafe – idealny do przechowywania małych produktów spożywczych, tubek lub słoiczków.

Sufitowe oświetlenie LED zapewnia eleganckie i jednorodne rozświetlenie całego wnętrza. Modele Premium BioFresh z linii Liebherr BluPerformance posiadają dodatkowe oświetlenie LED zintegrowane w tylnej ścianie. Oświetlenie LED zamontowane w dolnej części drzwi chłodziarki optymalnie oświetla szuflady zamrażarki.

Liebherr BluPerformance – wysoko wydajny system wentylacyjny

Wszystkie chłodziarki i chłodziarko-zamrażarki Liebherr BluPerformance posiadają system PowerCooling z filtrem FreshAir z węglem aktywowanym. Filtr oczyszcza cyrkulujące powietrze i szybko wychwytuje nieprzyjemne zapachy, aby zagwarantować optymalną jakość powietrza wewnątrz komór. Elektroniczny wyświetlacz posiada przydatną funkcję przypominania, która informuje użytkowników o terminie wymiany filtra.

Wysokiej klasy materiały, perfekcyjne wykonanie nawet najdrobniejszych elementów, łatwość użytkowania oraz precyzyjne dotykowe sterowanie, to cechy, które definiują nową linię urządzeń Liebherr BluPerformance.

Prezentacja wybranych modeli linii Liebherr BluPerformance – nowy wymiar świeżości.

Nowe urządzenia Liebherr BluPerformance dostępne będą zarówno w segmencie modeli Premium, jak i Comfort. Poniżej prezentacja wybranych chłodziarko – zamrażarek i chłodziarek.

Model CBNP4858 PremiumModel CBNP 4858 Premium

Estetyczna oraz cicha chłodziarko-zamrażarka w modnym, białym kolorze. Posiada innowacyjną technologią chłodzenia zintegrowaną w cokole obudowy, dzięki czemu przestrzeń przechowywania została zwiększono o 20%. Urządzenie wyposażono w niezależną regulację temperatury komory chłodziarki oraz zamrażarki, co oznacza, że  sprzęt posiada dwa obiegi chłodnicze DuoCooling. Chłodziarko-zamrażarka posiada najwyższą z możliwych klasę energetyczną A+++/ – 20%, która jest potwierdzeniem niezwykle ekonomicznego rozwiązania. Zastosowany w CBNP 4858 Premium system BioFresh pozwala na utrzymanie wyjątkowej świeżości przechowywanych produktów, dzięki regulacji wilgotności, oraz w temperaturze zbliżonej do 0 0C. Żywność  zachowuje składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały, o wiele dużej niż w tradycyjnej chłodziarce. Zastosowanie wysokowydajnego systemu wentylacyjnego PowerCooling zapewnia szybkie schłodzenie świeżo umieszczonych produktów a także utrzymuje poziom zadanej temperatury we wnętrzu. Zastosowanie systemu NoFrost w zamrażarce całkowicie eliminuje konieczność uciążliwego, manualnego rozmrażania oraz pozwala na zamrażanie produktów powietrzem obiegowym, natomiast dzięki funkcji SuperFrost istnieje możliwość szybkiego obniżenia temperatury mrożenia nawet do -32 0C. Wyjątkowo dużą przestrzeń w zamrażarce można uzyskać dzięki praktycznemu wykorzystaniu szuflad VarioSpace. Krystaliczne oświetlenie LED z funkcją przyciemniania zintegrowane w tylnym panelu oświetleniowym chłodziarki, w niezwykły sposób ułatwia organizację przestrzeni oraz zapewnia komfort dla użytkownika. Wyposażenie wnętrza w szklane półki Premium GlassLine z pojemnikami VarioBox, w wyjątkowo wygodny sposób organizują przestrzeń w chłodziarce. Chłodziarko-zamrażarka CBNP 4858 Premium posiada elektroniczne sterowanie, regulowane przy pomocy 7-calowego wyświetlacza LED umieszczonego na zewnętrznej stronie drzwi chłodziarki. Co niezwykle istotne wyświetlacz posiada wygodną funkcję rekomendacji przechowywania produktów.

Cena cennikowa brutto: 7499 pln

Model CBNPes4858 PremiumModel CBNPes  4858 Premium

Bardzo elegancka i niezwykle cicha chłodziarko-zamrażarka z klasą energetyczną A+++/ – 20% najbardziej ekonomiczną, obecnie uznaną za najwyższą klasę efektywności energetycznej. Innowacyjna technologia chłodzenia została zintegrowana w cokole obudowy, co dało zwiększoną przestrzeń do przechowywania.

O wyjątkowy klimat dla długotrwałej świeżości produktów spożywczych dbają szuflady BioFresh z regulacją wilgotności. System DuoCooling pozwala na niezależne sterowanie temperaturą zarówno w komorze chłodziarki, jak i zamrażarki. Natomiast wysoko wydajny system PowerCooling z  filtrem FreshAir z węglem aktywowanym dba o prawidłowy obieg powietrza w komorze oraz utrzymanie zadanej temperatury. Wykorzystanie systemu NoFrost w zamrażarce eliminuje konieczność jej manualnego rozmrażania. Ponadto, dzięki funkcji SuperFrost istnieje możliwość szybkiego obniżenia temperatury mrożenia nawet do -32 0C. Wyjątkowo dużą przestrzeń w zamrażarce można zaplanować dzięki praktycznym szufladom VarioSpace. Szczególny  design wnętrza zapewnia krystaliczne oświetlenie LED z funkcją przyciemnienia umieszczone w tylnym panelu chłodziarki, a także eleganckie, szklane półki GlassLine wykończone listwą ze stali szlachetnej. Chłodziarko-zamrażarka CBNPes 4858 Premium została wyposażona w wielofunkcyjną obsługę dotykową zintegrowaną na drzwiach lodówki z kolorowym 7- calowym wyświetlaczem, który posiada funkcję rekomendacji przechowywania produktów. Urządzenie pięknie prezentuje się również z zewnątrz, ponieważ zostało wykonane ze stali szlachetnej pokrytej specjalną powłoką SmartSteel, co poza nowoczesnym wyglądem zapewnia odporność na drobne zarysowania oraz wygodę w utrzymaniu czystości powierzchni.

Cena cennikowa brutto: 8399 pln

Model CBef4315 ComfortModel CBef 4315 Comfort

Technologia chłodzenia w modelu z bardzo wysoką klasą energetyczną A+++ została zintegrowana w podstawie chłodziarko-zamrażarki, co umożliwia uzyskanie zwiększonej przestrzeni do przechowywania. Model CBef 4315 Comfort został wyposażony w technologię DuoCooling, która umożliwia niezależną regulację temperatury w komorach chłodziarki i zamrażarki. Zastosowanie szuflad BioFresh, w których dodatkowa regulacja wilgotności oraz temperatura zbliżona do 00C daje możliwość wykorzystania komór z wyższym lub niższym poziomem wilgotności, tworzy nadzwyczajne warunki dla długotrwałej świeżości produktów spożywczych. Za utrzymanie optymalnej temperatury oraz uruchomienie szybkiego schładzania tuż po umieszczeniu we wnętrzu świeżych produktów odpowiada wydajny system PowerCooling z filtrem FreshAir z węglem aktywowanym. Technologia SmartFrost, którą  zastosowano w zamrażarce ogranicza oszranianie wnętrza komory jak i produktów w niej umieszczonych. Zamrażarka posiada także system VarioSpace zapewniając tym samym wyjątkowo dużo przestrzeni w jej komorze. We wnętrzu części chłodniczej znajdują się eleganckie, szklane półki GlassLine oraz energooszczędne oświetlenie LED, co doskonale podkreśla nowoczesny design chłodziarki. Obsługę urządzenia zapewnia precyzyjny, 2,4-calowy, monochromatyczny wyświetlacz dotykowy. Obudowę modelu CBef 4315 Comfort wykonano ze stali szlachetnej oraz pokryto specjalną powłoką w technologii SmartSteel. To rozwiązanie w znacznym stopniu zapobiega powstawaniu na powierzchni obudowy odcisków palców, umożliwiając jednocześnie wyjątkowo łatwe czyszczenie i zwiększając odporność na zadrapania.

Cena cennikowa brutto: 4999 pln

Model CBNbs4815 ComfortModel CBNbs 4815 Comfort

Super cicha chłodziarko-zamrażarka z bardzo wysoką klasą energetyczną A +++ oraz z szufladami BioFresh, które gwarantują perfekcyjny klimat dla szczególnie długiej świeżości przechowywanych produktów. Przy idealnej wilgotności powietrza warzywa, owoce, mięso, ryby oraz produkty mleczne zachowują witaminy, delikatny aromat i apetyczny wygląd do trzech razy dłużej niż w tradycyjnej lodówce. Model CBNbs 4815 Comfort posiada wygodną, oddzielną regulację temperatury w komorach chłodziarki i zamrażarki, dzięki zastosowaniu technologii DuoCooling. System wentylacyjny PowerCooling z filtrem FreshAir zawierającym węgiel aktywowany potrafi szybko schłodzić świeżo umieszczone produkty oraz podtrzymuje zadaną temperaturę wnętrza komory. Zwiększoną o 20% przestrzeń przechowywania, osiągnięto przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii chłodzenia zintegrowanej w cokole urządzenia. Podczas, gdy zastosowane w zamrażarce rozwiązanie SmartFrost w znacznym stopniu redukuje oszranianie wnętrza, technologia NoFrost uwalnia użytkownika od niewygodnego manualnego rozmrażania. Praktyczny sposób na uzyskanie większej przestrzeni VarioSpace umożliwia wyjątkowe wykorzystanie tej komory nawet w celu przechowywania największych mrożonek. Model ten wyposażono w eleganckie szklane półki GlassLine oraz oświetlenie LED, co podkreśla walory estetyczne wnętrza. Obudowa chłodziarko-zamrażarki CBNbs 4815 Comfort, w niezwykłym czarnym kolorze ze stali szlachetnej, została pokryta powłoką SmartSteel. Pozwala ona na niebywale łatwe czyszczenie powierzchni, zwiększając odporność na zadrapania oraz w znacznym stopniu ograniczając pozostawanie na obudowie odcisków palców.

Cena cennikowa brutto: 5799 pln

Model CBNef4815 ComfortModel CBNef 4815 Comfort

Urządzenie cechuje bardzo wyjątkowa klasa energetyczna A +++ oraz nieprzeciętnie niski poziom szumu. Chłodziarko-zamrażarka CBNef 4815, tak jak i pozostałe modele Comfort z linii BluPerformance, została wyposażona w wygodną technologię DuoCooling, dzięki której sterowanie komorą chłodziarki i zamrażarki odbywa się w sposób niezależny. Zastosowanie innowacyjnej technologii chłodzenia zintegrowanej w cokole, pozwoliło na zwiększenie przestrzeni przechowywania aż o 20%. Dwie szuflady BioFresh zapewniają świeżość na dłużej, co przy odpowiedniej wilgotności powietrza, pozwala na zachowanie witamin w warzywach i  owocach oraz właściwości odżywczych we wszystkich przechowywanych produktach. Wysokowydajna wentylacja komory chłodziarki przy pomocy metody PowerCooling z filtrem z węglem aktywowanym dba o utrzymanie odpowiedniej temperatury a także szybko schładza świeżo umieszczone produkty. Szklane półki GlassLine, praktyczna stalowa półka na butelki oraz rozproszone sufitowe oświetlenie LED, dopełniają designu wnętrza komory chłodniczej. W komorze zamrażarki wyjątkową przestrzeń uzyskujemy dzięki systemowi VarioSpace. Ponadto zastosowanie w tej komorze nowoczesnej technologii NoFrost, zapobiega nadmiernemu powstawaniu szronu podczas procesu zamrażania produktów oraz daje możliwość automatycznego rozmrażania komory. Zamrażarka wyposażona została także w technologię  SmartFrost, co wpływa na redukcję oszraniania jej wnętrza. Wygląd zewnętrzy całego urządzenia  przykuwa wzrok eleganckim wykonaniem ze stali szlachetnej pokrytej specjalną powłoką SmartSteel.

Cena cennikowa brutto: 5999 pln

Model CPef4815 ComfortModel CPef 4815 Comfort

Funkcjonalna oraz niezwykle cicha chłodziarko-zamrażarka z najwyższą klasą efektywności energetycznej A+++/ – 20%,  świadczy niezbicie o ekonomicznych walorach urządzenia i jest jednocześnie potwierdzeniem dbałości marki Liebherr o środowisko naturalne. Technologię chłodzenia ukryto w podstawie urządzenia, co pozwoliło na zwiększenie przestrzeni do przechowywania produktów. Eleganckie wnętrze wyposażone w komfortowe, szklane półki GlassLine, praktyczna półka na butelki oraz wysokowydajne i energooszczędne oświetlenie LED, dopełniają estetyki modelu CPef 4815 Comfort. Tak jak w większości  modeli Liebherr BluPerformance Comfort, obudowę urządzenia wykonano ze stali szlachetnej oraz dodatkowo pokryto specjalną powłoką SmartSteel. Funkcjonalność technologicznych rozwiązań zapewnia system DuoCooling, czyli możliwość odrębnego regulowania temperatury
w komorze chłodziarki i zamrażarki. Układ wentylacyjny PowerCooling z filtrem FreshAir z węglem aktywowanym, umożliwia szybkie schłodzenie świeżo ułożonych produktów a także utrzymanie odpowiednich parametrów temperatury w chłodziarce.  Obecność szuflady BioCool-Box, w której istnieje możliwość regulacji wilgotności powietrza według indywidulanych potrzeb, gwarantuje zachowanie walorów smakowych i odżywczych dla przechowywanych w niej owoców i warzyw. Dodatkowo użytkownicy tego modelu mogą cieszyć się praktycznym rozwiązaniem Vario Space w zamrażarce oraz technologią SmartFrost, która ogranicza oszranianie wnętrza, jak i produktów w nim umieszczonych.

Cena cennikowa brutto: 4499 pln

Model Kef4310 ComfortModel Kef 4310 Comfort

Funkcjonalny model chłodziarki z wysoką klasą efektywności energetycznej A+++, której obudowa ze stali szlachetnej została wykonana w technologii SmartSteel. Swoim designem urządzenie nawiązuje do minimalistycznego wykonania w stylu HardLine. Powłoka SmartSteel na drzwiach urządzenia, świetnie ułatwia czyszczenie powierzchni, zwiększając odporność na zadrapania oraz w znacznym stopniu ograniczając pozostawanie na obudowie odcisków palców. Obsługa urządzenia jest możliwa przy pomocy precyzyjnej, dotykowej elektroniki, co w połączeniu z  rozproszonym, enegrooszczędnym oświetleniem LED, a także szklanymi półkami wykończonymi stalową listwą GlassLine, czynią wnętrze bardzo eleganckim. Wyjątkowo duża pojemność komory urządzenia, aż 390 litrów, spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników. Urządzenie Kef 4310 Comfort wyposażono w dwa pojemniki BioCool-Box dla warzyw i owoców z regulacją wilgotności  zapewniając tym samym świeżość przechowywanych produktów na dłużej. Dla komfortu użytkownika oraz zapewnienia jak najlepszej ekspozycyjności przechowywanych produktów pojemniki BioCool-Box wysuwają się na rolkach. Zastosowanie wysokowydajnego systemu wentylacyjnego PowerCooling w chłodziarce ułatwia schłodzenie świeżo umieszczonych produktów a także utrzymuje poziom zadanej temperatury we wnętrzu.

Cena cennikowa brutto: 4699 pln

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF