Świat herbat jest pełen wyzwań i tajemnic, które warto odkrywać. Różne odmiany, różne metody produkcji i różne sposoby parzenia pozwalają uzyskać napar o wyjątkowym smaku, zapachu, stopniu nasycenia i właściwościach. Królową wśród nich jest bez wątpienia herbata kwitnąca tworzona z ręcznie zbieranych listków oraz płatków kwiatów. Podczas parzenia kwiat rozwija się i pięknie rozkwita na naszych oczach, zachwycając swym niesamowitym wyglądem i delikatnym aromatem. W Chinach herbata ta podawana jest tylko wyjątkowym gościom. My, dzięki marce Big-Active, możemy delektować się nią każdego dnia.

BA Green Artistic Tea (5 kulek)Herbata kwitnąca to prawdziwe dzieło sztuki. Wrzucona do gorącej wody zaczyna powoli przekształcać się w piękną kompozycję złożoną z liści najwyższej jakości herbaty zielonej oraz płatków kwiatów. Zawsze wykonywana jest ręcznie, a stworzenie tak misternej kompozycji nie jest proste. Wymaga bowiem wykorzystania jedynie najmłodszych listków, które zostają poddane specjalnemu procesowi uelastyczniania, dzięki któremu mogą tak efektownie rozwijać się w czasie procesu parzenia.

Oprócz walorów wizualnych, na wyjątkowość tej odmiany wpływa także naturalnie słodki smak, który współgra z nutą kwiatową
i liśćmi zielonej herbaty. Piękny, słomkowy napar o średniej mocy delikatnie odpręża i relaksuje.

W każdym opakowaniu Big-Active Artistic Green Tea umieszczonych jest pięć kulek zielonej herbaty: dwie z jaśminem i nagietkiem o smaku melona oraz trzy z dodatkiem amarantusa o smaku pomelo.

Jak cieszyć się urokiem Big-Active Artistic Green Tea?

Do szklanego dzbanka należy wlać około 0,8 l zagotowanej wody, która powinna odstać około 10 minut. Wtedy osiągnie temperaturę idealną, czyli około 70°C. Następnie należy wrzucić do dzbanka herbacianą kulkę i obserwować, jak każdy z listków, jeden po drugim będzie się rozwijał. Powstały kwiat tworzy fantastyczną kompozycję na dnie naczynia. Z jednej kulki można zaparzyć aż 4 filiżanki herbaty.

Cena: ok. 11 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF