Wrażliwość organizmów niemowlęcia i małego dziecka na działanie czynników zewnętrznych, wciąż dojrzewający układ pokarmowy oraz kształtujący się mechanizm odtruwania organizmu wymagają podawania żywności najwyższej jakości ze sprawdzonego źródła. Dlatego normy dla warzyw BoboVita są nawet do 5000 razy bardziej surowe w porównaniu z warzywami dla dorosłych*. W żywieniu niemowląt i małych dzieci nie ma miejsca na przypadek – warzywa BoboVita przechodzą nawet ponad 600 testów jakości! Z większością dostawców marka współpracuje już ponad 10 lat. Teraz posiłki BoboVita dostępne są w opakowaniach z nowymi, przezroczystymi etykietami, dzięki którym można lepiej zobaczyć składniki i różnorodne konsystencje produktów.

1Uprawy z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych

Już podczas ciąży dieta mamy ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka – to wtedy zaczyna kształtować się jego metabolizm. Po narodzinach karmienie piersią to najlepszy sposób, by zadbać o odpowiednie odżywianie maluszka. Organizm dziecka jest szczególnie wrażliwy przez cały okres 1000 pierwszych dni życia, dlatego warto kontynuować jego ochronę i zapewniać mu zbilansowaną, bezpieczną dietę, także na etapie jej rozszerzania. Smak, zapach oraz wygląd są niewystarczające, by ocenić, czy surowiec jest bezpieczny dla niemowlęcia lub małego dziecka i czy spełnia rygorystyczne normy.

BoboVita gwarantuje najwyższą jakość swoich produktów dzięki współpracy ze sprawdzonymi i zaufanymi dostawcami. Każdy dostawca przed rozpoczęciem współpracy przechodzi surowe procedury selekcji pod kątem spełniania wymagań producenta – uzyskanie certyfikatu jakości dostawcy BoboVita może trwać nawet 2 lata. W jaki sposób dostawcy dbają o uprawy warzyw, które są wykorzystywane w posiłkach BoboVita? W jaki sposób przestrzegają norm oraz standardów jakości?

„Aby dostarczyć w pełni bezpieczne surowce, wykonujemy szczegółowe badania. Oprócz warzyw badamy także glebę pod względem różnych zanieczyszczeń, na przykład pozostałości metali ciężkich. Jako rolnicy uprawiający warzywa działamy na organizmie żywym, jakim jest przyroda, to znaczy gleba i warunki atmosferyczne. Każdy rok jest więc dla nas inny i niesie nowe wyzwania. Dostarczanie surowców dla niemowląt i małych dzieci to bardzo odpowiedzialne zadanie i podchodzę do tego tak, jakbym pracował dla własnych dzieci. Z pełną troską o to, by dostały jak najlepszy produkt, który na pewno jest zdrowy i bezpieczny. Uzyskanie tego produktu jest trudne, ale gdy nasze surowce spełniają rygorystyczne normy BoboVita, mamy poczucie pełnej satysfakcji, która jest ważna dla całej mojej rodziny” – tłumaczy Klaudiusz Matejka, dostawca warzyw BoboVita od ponad 10 lat.

Dostawcy BoboVita wykonują swoją pracę z pasją i poświęceniem, spełniając najwyższe standardy jakości – normy opracowane przez Unię Europejską i obowiązujące na jej terenie, a także wewnętrzne standardy marki. Wszystko po to, aby rodzice mieli pewność, że podają swojemu dziecku bezpieczny produkt.

Kontrola od siewu aż do gotowego produktu

Dostawcy są regularnie kontrolowani – dział kontroli jakości i rozwoju dostawców BoboVita przeprowadza nawet 100 audytów rocznie.

„Kupując żywność dla dzieci, trzeba zwracać uwagę na jej znakowanie. Jeśli produkt jest oznaczony jako odpowiedni dla niemowląt, m.in. zawiera na opakowaniu widoczne oznakowanie wieku dziecka, rodzice mogą być pewni, że spełnia określone normy, a wartość odżywcza jest zgodna z wymaganiami prawa oraz dostosowana do potrzeb niemowląt i małych dzieci” – mówi Anna Galonska z działu kontroli jakości i rozwoju dostawców NUTRICIA.

Produkty dopasowane do wyjątkowych potrzeb

Jak pokazują badania, prawie 60% dzieci w wieku 12 miesięcy zbyt wcześnie otrzymuje żywność, która nie jest przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci**. Środki spożywcze dla niemowląt i małych dzieci znacznie różnią się od posiłków dla dorosłych. Zgodnie z przepisami prawa nie mogą zawierać konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku. Posiłki BoboVita zawierają gotowane na parze warzywa oraz dostarczają rozwijającemu się organizmowi dziecka niezbędnych substancji odżywczych w odpowiedniej ilości.
Żywność dla niemowląt i małych dzieci jest specjalnym produktem. Nie świadczą o tym kolory czy rysunek na opakowaniu, a wskazanie wiekowe. Dzięki niemu mama wie, czy wybiera dla swojego dziecka odpowiedni posiłek – pod względem jego składu oraz konsystencji. Posiłki BoboVita zawierają oznaczenia, dzięki którym mama ma pewność, że podaje swojemu dziecku produkt najwyższej jakości, odpowiedni do etapu rozwoju dziecka. Teraz posiłki BoboVita są dostępne w opakowaniach z przezroczystymi etykietami, które eksponują zawartość słoiczka. Poprzez zmianę etykiet marka jeszcze bardziej podkreśla najwyższą jakość produktów, o którą dba cały czas z myślą o najmłodszych konsumentach. Dzięki nowym etykietom rodzice będą mogli już przy półce sklepowej zobaczyć składniki i różnorodne konsystencje, które zawierają posiłki BoboVita. Więcej informacji na www.bobovita.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF