Układ pokarmowy maluszka jest delikatny i ma wyjątkowe potrzeby, dlatego wymaga odpowiedniego żywienia, które będzie wspierać jego rozwój i właściwe funkcjonowanie. Bebiko PRO+ 2 z przełomową formułą Nutriflor PRO+, która zawiera w sobie m.in. unikalny proces fermentacji mlekowej LACTOFIDUS, to nowy produkt, opracowany z myślą właśnie o delikatnych i dojrzewających brzuszkach najmłodszych. Bebiko PRO+ 2 to pierwsze i jedyne na polskim rynku mleko modyfikowane częściowo fermentowane. Dla trochę większych brzuszków juniorów po 1. roku życia marka oferuje nowe Bebiko PRO+ 3, które zawiera 30% więcej błonnika niż średnia zawartość tego składnika w innych mlekach modyfikowanych po 1. roku życia.

2Układ trawienny dziecka rozwija się jeszcze po jego narodzinach, dlatego wymaga wyjątkowej opieki. Na każdym etapie rozwoju ma inne potrzeby, dlatego we wczesnym okresie życia najlepszym pokarmem jest dla maluszka mleko mamy, idealnie dopasowane do wrażliwego układu pokarmowego. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią przez 6 pierwszych miesięcy życia, a następnie jego kontynuację przy jednoczesnym rozszerzaniu diety dziecka. Jeśli z różnych względów dziecko nie może być karmione piersią, eksperci zalecają podawanie maluszkowi mleka modyfikowanego, dopasowanego do potrzeb organizmu.

Rozwój układu pokarmowego człowieka rozpoczyna się już w łonie mamy, a jego funkcje doskonalą się w pierwszych latach życia. Gdy maluszek rodzi się zdrowy i przychodzi na świat zgodnie z zaplanowanym terminem porodu, jego układ pokarmowy nadal charakteryzuje zarówno częściowa niedojrzałość anatomiczna, jak również fizjologiczna, o czym świadczy m.in. brak mechanizmu zastawkowego w przełyku, brak odpowiedniego napięcia dolnego zwieracza przełyku czy słaba bariera jelitowa.

Dodatkowo niewystarczająca ilość substancji antybakteryjnych w ślinie niemowlęcia, żołądek, który opróżnia się w wolniejszym tempie niż u osoby dorosłej, czy niedojrzała mikroflora jelitowa sprawiają, że układ pokarmowy maluszka potrzebuje szczególnej dbałości i delikatnego traktowania, w tym dopasowanego sposobu żywienia. Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego ma ogromny wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie, także na inne układy organizmu, np. układ nerwowy. Po 1. roku życia mały brzuszek nadal wymaga wsparcia. Dopiero około 3. roku życia mikroflora jelitowa dziecka jest podobna do mikroflory typowej dla osoby dorosłej!

Potrzeby żywieniowe najmłodszych zmieniają się dynamicznie wraz z wiekiem dziecka. Ważnym wyzwaniem po pierwszych urodzinach stają się niedobory błonnika w diecie, które występują u ponad połowy maluchów1.

Z myślą o wyjątkowych potrzebach dojrzewających małych brzuszków marka Bebiko stworzyła mleko Bebiko PRO+ 2. To pierwsze w Polsce częściowo fermentowane mleko modyfikowane, którego unikalna receptura powstała w oparciu o najnowsze badania dotyczące potrzeb delikatnego brzuszka niemowlęcia. Nowość zawiera przełomową formułę Nutriflor PRO+, która łączy w sobie błonnik GOS/FOS, ALA (omega-3), żelazo, wapń i witaminę D oraz LACTOFIDUS – unikalny proces fermentacji mlekowej. Inspiracją dla LACTOFIDUS było naturalne zjawisko fermentacji mlekowej stosowanej powszechnie w produkcji np. jogurtu.

„Brzuszek dziecka jest bardzo ważny dla jego prawidłowego rozwoju, wpływa na ogólne samopoczucie niemowlęcia, dlatego wymaga troski i delikatnego traktowania, w tym dopasowanego sposobu żywienia. To istotne, bo choć po narodzinach brzuszek malucha jest gotowy do pracy, jest jeszcze wciąż bardzo delikatny i cały czas dojrzewa. Marka Bebiko, korzystając ze swego doświadczenia, oferuje nowość stworzoną specjalnie z myślą o delikatnych brzuszkach – częściowo fermentowane mleko następne Bebiko PRO+ 2. Unikalna receptura z LACTOFIDUS z procesem fermentacji mlekowej to przełomowe i pierwsze tego rodzaju rozwiązanie zastosowane w przypadku mlek modyfikowanych na polskim rynku” – mówi Agnieszka Dobosz-Pszkit, przedstawiciel marki Bebiko.

Marka Bebiko kompleksowo wspiera najmłodszych na każdym etapie rozwoju delikatnych brzuszków. Zgodnie z wynikami badań 52% polskich dzieci w wieku 1-3 lata spożywa niewystarczającą ilość błonnika pokarmowego wraz z dietą. Dlatego dla dzieci powyżej 1. roku życia powstało Bebiko PRO+ 3. Formuła Nutriflor PRO+ dla juniorów zawiera o 30% więcej błonnika w porównaniu do średniej zawartości tego składnika w innych mlekach po 1. roku życia.

Bebiko PRO+ 2 oraz Bebiko PRO+ 3 są oferowane w sprzedaży od początku listopada 2015 roku. Rekomendowana cena za opakowanie 600 g: 34,99 zł. Więcej informacji o produktach marki Bebiko na stronie www.BebiKlub.pl.

Bebiko oferuje produkty stworzone z myślą o wyjątkowych potrzebach małych brzuszków. Marka posiada w swoim portfolio zarówno mleka początkowe, mleka następne, mleka na delikatne dolegliwości trawienne oraz mleka typu Junior w pełni dostosowane do potrzeb żywieniowych rozwijającego się dziecka w różnym wieku.

———————————————————————————————

Portfolio produktów

Bebiko PRO+ to produkty stworzone z myślą o dojrzewającym i delikatnym układzie pokarmowym najmłodszych. Ich unikalna receptura powstała w oparciu o najnowsze badania dotyczące potrzeb brzuszka dziecka na każdym etapie jego rozwoju.
Rozwój układu pokarmowego człowieka rozpoczyna się już w łonie mamy, a jego funkcje doskonalą się w pierwszych latach życia. Gdy maluszek rodzi się zdrowy i przychodzi na świat zgodnie z zaplanowanym terminem porodu, jego układ pokarmowy nadal charakteryzuje zarówno częściowa niedojrzałość anatomiczna, jak również fizjologiczna. Dlatego brzuszek maluszka potrzebuje szczególnej dbałości i delikatnego traktowania, w tym dopasowanego sposobu żywienia.

Mleko początkowe

Bebiko PRO+ 1

Bebiko PRO+ 1 to mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia, częściowo fermentowane. Bebiko PRO+ 1 powstało z myślą o niemowlętach, które nie są karmione piersią.

Bebiko PRO+ 1 zawiera formułę Nutriflor PRO+, która łączy w sobie błonnik GOS/FOS oraz proces fermentacji mlekowej – LACTOFIDUS.

Cena rekomendowana za op. 330 g: 19,99 zł i za op. 600 g: 34,99 zł.

Mleko następne

Bebiko PRO+ 2

Innowacyjne mleko następne Bebiko PRO+ 2 powstało, aby wspierać delikatny brzuszek dziecka. Jego przełomowa formuła Nutriflor PRO+ łączy w sobie:

LACTOFIDUS – unikalny proces inspirowany naturalnym zjawiskiem fermentacji mlekowej.

Błonnik GOS/FOS.
Omega-3 (ALA), niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu i układu nerwowego*.

Wapń i witaminę D dla mocnych kości*.

Żelazo dla rozwoju poznawczego*.

Bebiko PRO+ to pierwsze na polskim rynku mleko modyfikowane częściowo fermentowane.

Cena rekomendowana za op. 600 g: 34,99 zł.

*Bebiko PRO+ 2, podobnie jak inne mleka następne, zawiera wapń, witaminę D, żelazo i kwas alfa-linolenowy (ALA).

Mleko po 1. roku życia

Bebiko PRO+ 3

Nowe mleko Bebiko PRO+ 3 – źródło błonnika odpowiada potrzebom dzieci powyżej 1. roku życia, dla których tak ważna jest zróżnicowana dieta bogata w składniki pokarmowe, w tym błonnik. Nowe Bebiko PRO+ 3 z formułą Nutriflor PRO+ to:
30% więcej błonnika niż średnia zawartość tego składnika w innych mlekach modyfikowanych powyżej 1. roku życia.
40% wystarczającej dziennej porcji błonnika w dwóch kubkach po 200 ml.

Omega-3 (ALA), niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu i układu nerwowego*.

Wapń i witamina D dla mocnych kości*.

Żelazo dla rozwoju poznawczego*.

Odpowiedni poziom białka, aby wspierać zbilansowaną dietę.

Cena rekomendowana za op. 600 g: 34,99 zł.

*Bebiko PRO+ 3, podobnie jak inne mleka modyfikowane, zawiera wapń, witaminę D, żelazo i kwas alfa-linolenowy (ALA).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF