Pomimo spadającej temperatury za oknem, czas mamy bardzo gorący! A to wszystko za sprawą trwającego karnawału – okresu zabaw, balów i maskarad.

Trudno wyobrazić sobie udaną imprezę bez grona najbliższych przyjaciół, ulubionej muzyki oraz… oryginalnych drinków na bazie kultowej wódki ABSOLUT.

Marka ABSOLUT została wprowadzona na rynek w 1979 roku i od tej pory łączy ludzi w 150 krajach na całym świecie. Nie może zabraknąć jej także na Twojej imprezie karnawałowej. Także, jeśli szukasz różnych wariantów smakowych, w które obfituje portfolio szwedzkiej marki. Wszystkie kompozycje przygotowane są na bazie naturalnych składników i bez dodatku cukru.

Już dziś poznaj przepisy na najgorętsze drinki tego sezonu!

aAlomd Espresso Tini_b_0Almond Espresso Tini

40 ml ABSOLUT Vanilia

15 ml likieru kawowego Kahlua

10 ml syropu z migdałów

Jedno espresso (25 ml)

Składniki przelej do shakera w powyższej kolejności – ważne, aby espresso było ostatnim składnikiem przed uzupełnieniem shakera lodem. Bardzo mocno i energicznie wstrząśnij koktajl – tak długo, aż wytworzy się charakterystyczna, aksamitna piana. Dalej miksturę należy przelać uważnie do kieliszka koktajlowego bez lodu i dekorować 3 ziarenkami kawy.

Pomagrate & Grepefriut Smash_bPommegranate and Grapefruit Smash

40 ml ABSOLUT Ruby Red

1/4 świeżego różowego grejpfruta

Ziarna z 1/3 owocu granata

10 ml soku z limonki

10 ml syropu cukrowego

Prosty i szybki w wykonaniu koktajl, nie wymagający specjalistycznego sprzętu barmańskiego. Grejpfruta ze skórką pokrój w małe cząstki, ziarna granata przesyp do szklanki typu short – jak do whisky – a następnie mocno razem ugnieć, tak aby owoce puściły sok i kolor. Dodaj pozostałe składniki, wypełnij szklankę kruszonym lodem do 2/3 objętości i mocno wymieszaj łyżką.
Dopełnij kruszonym lodem i dekoruj ćwiartką grejpfruta.

Raspberry Frizz_b_0Raspberry Fizz

40 ml ABSOLUT Blue

20 ml soku z cytryny

15 ml syropu cukrowego

6-8 świeżych malin

Woda gazowana do uzupełnienia

Koktajl przygotowywany w shakerze – wódkę, sok i syrop razem z malinami umieść w shakerze, uzupełnij kostkami lodu i mocno wstrząśnij. Przelej do długiej szklanki z lodem i uzupełnij wodą gazowaną, a następnie dekoruj malinami i plasterkiem cytryny.

aCardamon Passion._bCardamom Passion

40 ml ABSOLUT Blue

10 ml soku z limonki

20 ml przecieru z marakui

10 ml syropu waniliowego

4 ziarna kardamonu

Wino musujące do uzupełnienia

Pasja i elegancja. Ugnieć lekko ziarna kardamonu, ABSOLUT, sok z limonki wraz syropem i przecierem z marakui, energicznie wymieszaj z lodem. Przelej uważnie do kieliszka koktajlowego i uzupełnij winem musującym. Dekoruj ćwiartką marakui i 2 ziarnkami kardamonu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF