Bakalie są skarbnicą, z której organizm może czerpać potrzebne substancje, witaminy i mikroelementy. Ze względu na ich wyjątkowe właściwości powinni po nie sięgać wszyscy żyjący aktywnie – zwłaszcza sportowcy. Są bowiem źródłem naturalnej energii i zapewniają nie tylko zdrowie, ale też siłę i dobre samopoczucie!

2

Osoby uprawiające sport wyczynowo szczególnie potrzebują dużej dawki energii. Taką zapewnić mogą m.in. bakalie Bakalland. Jednymi z najlepszych bakalii dla sportowców są rodzynki. Wszystko dzięki zawartym w nich minerałom – są one źródłem witaminy B6, potasu, miedzi i manganu. Ten ostatni pierwiastek przyczynia się do utrzymania zdrowego układu kostnego, pomaga w prawidłowym tworzeniu tkanki łącznej oraz wspiera prawidłowy metabolizm energetyczny. Podobne właściwości posiada zawarta w rodzynkach witamina B6, która dodatkowo zmniejsza uczucie zmęczenia oraz pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu odporności organizmu.

Do startu, gotowi, BA!

Innymi produktami idealnymi dla sportowców są batony zbożowe BA! 5 ziaren z miodem. Skomponowane zostały na bazie najwyższej jakości składników takich jak sezam, siemię lniane, dynia, słonecznik oraz amarantus i naturalny miód. Ta kompozycja pozwala skutecznie zaspokoić apetyt, stanowiąc jednocześnie wartościową przekąskę. Duży udział ziaren przekłada się na wysoką zawartość błonnika w tym produkcie oraz sprawia, że do organizmu dostarczanych jest wiele  cennych składników mineralnych, jak mangan i magnez, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomagają w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.

DC POL UKR 2015 BK_3„Uprawianie sportu wyczynowego, do jakiego zalicza się tenis, wiąże się ze zwiększeniem zapotrzebowania kalorycznego i odżywczego. Sportowcy muszą spożywać odpowiednią ilość energii dla pokrycia wydatku energetycznego i utrzymania odpowiedniej masy ciała. Zapotrzebowanie energetyczne wynosi 2500 – 4000 kcal, a w okresie intensywnego planu treningowego lub zawodów może osiągnąć wartość nawet powyżej 5000 kcal. Dlatego tak istotne są produkty, które nie tylko dostarczą odpowiedniej dawki energii, ale będą pożywne i zdrowe, jak bakalie czy batony zbożowe” – komentuje Kapitan Reprezentacji Polski w Pucharze Davisa, Radosław Szymanik.

Produkty Bakalland to alternatywa na zdrową przekąskę dla miłośników aktywnego trybu życia i dawka pozytywnej energii na cały dzień. Bogactwo cennych dla zdrowia minerałów zawartych w pożywnej porcji bakalii pozwala na podjęcie nowych wyzwań oraz dodaje energii w sportowej rywalizacji.

Marka Bakalland została w tym roku Oficjalnym Dostawcą meczu Polska – Ukraina Davis Cup by BNP Paribas, zapewniając smaczną porcję energii uczestnikom tego sportowego wydarzenia

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF