Hanower, 23 i 24 października 2014z okazji 125- lecia istnienia,  firma Bahlsen świętowała swój jubileusz  w Centrum Kongresowym w Hanowerze.

Hannover   (Foto Tim Schaarschmidt)23 października na uroczystość jubileuszową przybyło 500 gości, reprezentujących kręgi gospodarcze, polityczne i kulturalne. Obok liderów biznesu obecni byli także liczni przedstawiciele sfery politycznej, wśród nich  prof. dr Johanna Wanka, minister edukacji i badań naukowych Republiki Federalnej Niemiec oraz premier Dolnej Saksonii Stephan Weil, który wygłosił krótką mowę gratulacyjną. W gronie gości pojawili się także przedstawiciele polskiej dyplomacji Konsul Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Hamburgu – Marian Cichosz wraz z Wicekonsulem Markiem Sorgowickim.

24 października w Centrum Kongresowym jubileusz firmy świętowało blisko 2000 pracowników, którzy na uroczystość przybyli nie tylko z Niemiec, ale także innych krajów Europy – Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Austrii oraz z bardziej odleglych krajów – Chin, Dubaju oraz Stanów Zjednoczonych. Polski oddział firmy reprezentowany był przez blisko 250 pracowników.  Podobnie jak inne spółki-córki, Bahlsen Polska zaprezentowała na swoim stoisku produkty wytwarzane w zakładzie w Skawinie oraz zakres działalności na rynku polskim.  Dodatkową atrakcją na firmowym stoisku Bahlsen Polska oraz podczas wieczornej zabawy dla pracowników był  brand hero marki Hit – imprezowe ciacho, czyli  Łoś.

Bahlsen_125_24102014_Stoisko_Bahlsen_PolskaPodczas obu uroczystości Prezes zarządu i wyłączny właściciel tej rodzinnej firmy, Werner Michael  Bahlsen, mówił o dumie z dotychczasowych osiągnięć firmy i wielkiej wdzięczności wobec pokoleń pracowników, które swoją pracą przyczyniały się do wzrostu przedsiębiorstwa. „Firma Bahlsen przetrwała dwie wojny światowe i kryzysy gospodarcze. Wychodziła z nich za każdym razem coraz mocniejsza. Było to możliwe dzięki temu, że nasi pracownicy zawsze stawiali czoła wyzwaniom swych czasów” – stwierdził wnuk założyciela firmy.

Do urodzinowych życzeń dla firmy dołączyła kanclerz Republiki Federalnej Niemiec, Angela Merkel. Nie mogła osobiście wziąć udziału w spotkaniu, jednak przesłała video-pozdrowienia, w których podkreśliła długowzroczność w działaniu firmy i aktywne praktykowanie  odpowiedzialności – zarówno w przeszłości, jak i dzisiaj.

Barwny program, składający się z artystycznego show, interesująco zaprezentowanej historii firmy i krótkich dyskusji na temat firmy uświetnił wieczór gościom zarówno 23 jak i 24 października.

Mottem jubileuszu było hasło „Feel the heart of Bahlsen“,  a wzniosły charakter uroczystości potwierdził, że każdy z pracowników jest sercem tej firmy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF