W niedzielę, 6 lipca br., poznaliśmy zwycięzcę II edycji akcji „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!”. Za sprawą godnego podziwu zaangażowania i niebywałych starań władz, mieszkańców miejscowości i miłośników, najmilszym miastem w Polsce został w tym roku Augustów! W nagrodę otrzyma promocję dla miasta i jego mieszkańców w mediach ogólnopolskich o wartości pół miliona złotych, ufundowaną przez organizatora akcji, markę Milka.

N84A8099xMieszkańcy i sympatycy Augustowa, a także przedstawiciele władz, aktywnie wspierali swoją miejscowość od samego początku akcji. To oni organizowali wspaniałe wydarzenia w przestrzeni miejskiej, przytulali się do pluszowej krowy i zachęcali okoliczne miejscowości do włączenia się do zabawy. Ponadto, wykazali się dużą kreatywnością – założyli i na bieżąco aktualizowali niezależny kanał na YouTube „Milka-Augustów”, na którym cała Polska mogła śledzić ich aktywności w drodze do finału. W finałowym etapie drugiej już edycji akcji „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!” Augustów został przytulony za pomocą wirtualnych głosów oddawanych na stronie www.fioletowastrona.pl aż 51 440 razy!

Na każdym kroku miasto mogło liczyć na ogromne zaangażowanie setek tysięcy ludzi głosujących na nie codziennie i biorących udział w wielu dodatkowych wydarzeniach. Już w pierwszym etapie akcji Augustów otrzymał aż 5 163 813 milionów przytuleń i wraz z Rawą Mazowiecką przytuloną 4 415 501razy oraz Krynicą-Zdrój, która otrzymała 4 083 601przytuleń, z dużą przewagą nad setkami innych miast zakwalifikował się do finału.

N84A8096xTegoroczna edycja akcji „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!” była wyjątkowa – już po raz kolejny mieliśmy okazję się przekonać, że w Polsce mieszkają ludzie mili, życzliwi i pełni pozytywnych emocji.
Z przyjemnością patrzyliśmy, jak mieszkańcy 3 finałowych miast – Augustowa, Rawy Mazowieckiej i Krynicy-Zdroju, a także wielu pozostałych, angażują się, żeby wesprzeć swoje miejscowości
  – mówi Beata Kucejko-Pełka, Senior Brand Manager marki Milka, organizator akcji – W trakcie trwania całej II edycji wszyscy przytuliliśmy swoje ulubione miasta ponad 30 milionów razy – ta liczba mówi sama za siebie!

 

Wyjątkowa nagroda

Najmilsze Miasto otrzyma wyjątkową nagrodę. Jest nią promocja dla miasta i mieszkańców w mediach ogólnopolskich o wartości pół miliona złotych. W ciągu 2 tygodni od zakończenia akcji zostanie zrealizowany spot z udziałem mieszkańców najmilszego miasta, który będzie emitowany w TVN i internecie do końca lipca tego roku. Kampania dla najmilszego miasta obejmie również radio.

N84A8095xNagrodą dodatkową dla mieszkańców i sympatyków wszystkich miast, które znalazły się w finale były wyjątkowe rodzinne imprezy plenerowe pełne atrakcji, które uświetniły koncerty gwiazd – Maryli Rodowicz, Kayah i zespołu Zakopower. Relację z tych wydarzeń obejrzały miliony Polaków w ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych.

O akcji

W ramach akcji „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!” poszukiwaliśmy najbardziej sympatycznej miejscowości w Polsce, czyli takiej w której mieszkają życzliwi, uśmiechnięci, mili i otwarci ludzie. A w dodatku
są tacy nie od święta czy na pokaz, ale na co dzień, bezinteresownie. Akcja jest skierowana do wszystkich Polaków, którzy to poprzez wysyłanie wirtualnych przytuleń wyłonili najmilsze miasto w Polsce.

Akcja „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!” ma aż 5 etapów. Pierwsza faza rozpoczęła się 25 kwietnia, i trwała do 25 maja br., kiedy to zostały wyłonione trzy miasta finałowe. To ich mieszkańcy w następnych tygodniach mieli za zadanie zorganizować wyjątkowe wydarzenia promujące miłą atmosferę panującą w mieście. Relację z tych imprez obejrzeć można było na www.fioletowastrona.pl, Facebooku i w kanale YouTube (www.youtube.com/MilkaPolska) do 6 lipca br. i na ich podstawie wysyłać wirtualne przytulenia. Augustów z największą liczbą głosów otrzymał tytuł Najmilszego Miasta w Polsce oraz promocję w ogólnopolskich mediach o wartości pół miliona złotych.

Więcej informacji o akcji jest dostępnych na stronie akcji „Milka. Wybierzmy Najmilsze Miasto w Polsce!” www.fioletowastrona.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF