Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, zaczynamy z większą uwagą komponować menu oraz wzbogacać je o wartościowe składniki. Produktem, który niezależnie od pory roku dostarczy naszemu organizmowi bezcennych antyoksydantów są przetwory pomidorowe, szczególnie te stworzone z dojrzewających w promieniach śródziemnomorskiego słońca owoców. Krojone pomidory w puszcze z dodatkiem świeżych ziół, czosnku i bazylii marki Valfrutta nie tylko pozwolą nam urozmaicić codzienne potrawy, ale również staną się źródłem wielu niezbędnych dla zdrowia mikroelementów, witamin oraz minerałów.

1

Soczyste zdrowie

Niewiele istnieje warzyw, które pod wpływem obróbki termicznej stają się jeszcze bardziej wartościowe niż ich świeże odpowiedniki. Niemniej do grona takich wyjątkowych produktów, należą pomidory. Powstałe z nich przetwory zawierają bowiem blisko 2-3 razy więcej łatwo przyswajalnego likopenu, który należy do grona najistotniejszych antyoksydantów. Dieta bogata w ten składnik zapobiega zawałom serca, miażdżycy, zmniejsza ryzyko powstawania komórek nowotworowych oraz chroni wzrok. Ponadto pomidory są cennym źródłem witaminy C wzmacniającej odporność i naczynia krwionośne, a także witaminy E, która dba o młodzieńczy wygląd skóry. Dzięki obecności witaminy PP właściwie przebiegać będzie metabolizm cukru oraz cholesterolu we krwi, natomiast witaminy z grupy B zatroszczą się o pracę układu nerwowego. Włączenie przetworów pomidorowych do codziennej diety pozwoli w kompleksowy sposób zadbać o dobre samopoczucie i doskonałe zdrowie.

Menu w wersji neapolitana

Mimo że na rynku dostępnych jest wiele produktów powstałych na bazie pomidorów, to zazwyczaj są one dość podobne w smaku. Niemniej linia Krojonych pomidorów marki Valfrutta została wzbogacona dodatkiem świeżych ziół, aromatycznej bazylii i wyrazistego czosnku, dzięki czemu możliwe stanie się komponowanie zróżnicowanych wariacji kulinarnych. Podstawą dla tego specjału stały się starannie dobrane owoce odmiany okrągłej, które dzięki dojrzewaniu w promieniach włoskiego słońca cechują się wyjątkowo pełną nutą smakową. Przed umieszczeniem w puszce zostały one pozbawione skórki, części nasion oraz pokrojone, co pozwala szybko przygotować ulubione potrawy, takie jak kultowe spahnetti napoli, delikatna i kremowa zupa w odcieniu żywej czerwieni oraz bardziej wykwintna cielęcina duszona po kreolsku. Niezwykle ważne jest to, że w przypadku produktów marki Valfrutta apetyczne kawałeczki, które zanurzono w naturalnym soku pomidorowym, stanowią aż 75% zawartości puszki, dzięki czemu nasz organizm zyska wyjątkowo dużą dawkę niezbędnych dla zdrowia mikroelementów.

Korzystając z prawdziwie włoskich kompozycji smakowych, jakimi są Krojone pomidory z ziołami, czosnkiem i bazylią marki Valfrutta, wzbogacimy naszą dietę o bezcenne dla zdrowia składniki, które ponadto zabarwią codzienne menu nutą śródziemnomorskiej witalności.

Po więcej informacji i egzotycznych smaków i aromatów zapraszamy na stronę internetową: www.indexfood.pl oraz na www.facebook.com/kuchnia.wloska

Krojone pomidory z ziołami marki Valfrutta

Pojemność: 425 ml

Cena rekomendowana: 4,39 zł

Krojone pomidory z czosnkiem marki Valfrutta

Pojemność: 425 ml

Cena rekomendowana: 4,39 zł

Krojone pomidory z bazylią marki Valfrutta

Pojemność: 425 ml

Cena rekomendowana: 4,39 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF