Niemal każdy zna kogoś, kto uwielbia gotować w domu. Czasami jednak bliscy nie mają na tyle odwagi, żeby powiedzieć kucharzowi, że pomidorówka czy lasagne nie są tak dobre, jak mu się wydaje. W nowym programie Kuchni+, autorskiego kanału nc+, z pomocą przyjdzie Andrzej Polan! „Czy na pewno umiesz gotować?” to seria, w której uczestnicy poddadzą swoje popisowe dania ocenie znanego szefa kuchni. Polską produkcję stacji można oglądać w każdy piątek, od 23 października, o 22:00.

Czy na pewno umiesz gotować„Czy na pewno umiesz gotować?” to autorski program Kuchni+. Jego uczestnikami są domowi kucharze, którym wydaje się, że umieją gotować lub są kreatywni w kuchni. Każdy z bohaterów uważa, że jego dania są najlepsze i doceniane przez bliskich.

Aby to sprawdzić Andrzej Polan zaprasza bohatera do programu i prosi go o przygotowanie jego popisowej potrawy. Po jej ukończeniu prowadzący ocenia efekt. Od tego momentu, wraz z bohaterem, pracują nad udoskonaleniem dania, tak by na końcu amator domowego gotowania mógł je zaprezentować swoim bliskim, którzy po raz pierwszy mogą pozwolić sobie na odrobinę szczerości.

– Smak oraz forma potraw, które na co dzień gotujemy swoim bliskim zazwyczaj wynikają z naszych przyzwyczajeń i doświadczeń. Gotowanie jest jedną z tych przyjemności, które pozwalają nam się rozwijać z pożytkiem dla najbliższych. W programie skupimy się na tym, aby nie tyle wytykać błędy, co przede wszystkim odkryć nowe smaki i aromaty powszechnie znanych dań – mówi szef kuchni Andrzej Polan.

Gospodarzem serii jest Andrzej Polan, znany jest od paru lat widzom kanału Kuchnia+ oraz programu „Dzień dobry TVN”. W przeszłości szef kuchni najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce. Obecnie właściciel warszawskiej restauracji „Mała Polana Smaków”. Wydał książkę „Kuchnia Polana w obiektywie Wellmana”. Od 2003 r. pisze artykuły i przygotowuje sesje zdjęciowe dla czasopism o tematyce kulinarnej.

Seria „Czy na pewno umiesz gotować?” to dwanaście półgodzinnych odcinków. Na zlecenie Kuchni+ program wyprodukowała firma DeLord.

PREMIERA „CZY NA PEWNO UMIESZ GOTOWAĆ?”
PIĄTKI, OD 23 PAŹDZIERNIKA, O 22:00

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF