Kilka tysięcy świeżych i pachnących Rogali świętomarcińskich dostępnych dla wszystkich użytkowników w sieci? Właśnie ruszyła druga edycja akcji alleRogal, dzięki której miłośnicy półfrancuskiego ciasta z bakaliami i białym makiem będą mogli zamówić rogale na platformie handlowej Allegro. W ubiegłym roku Poznań sprzedał przez Internet 6 tysięcy rogali, które zostały wysłane nie tylko do innych polskich miast, ale i m.in. do Anglii, Niemiec, a nawet odległej Australii.

 

W 2011 roku użytkownicy zamówili przez Internet blisko 2 tony rogali. Stronę z ofertą odwiedziło ponad 35 000 osób, a współczynnik pozytywnych komentarzy wynosił aż 98%. Po 11 listopada zainteresowanie akcją wciąż było duże, dlatego w tym roku Poznań nie tylko kontynuuje projekt, ale również poszerza jego zakres oraz czas trwania.

Akcja alleRogal to nie tylko doskonały sposób na promocję lokalnego produktu, ale także miasta. – Poprzez akcję chcemy pokazać, że promowanie lokalnych wyrobów i tradycji przynosi korzyści zarówno przedsiębiorcom, jak i miastu. Dzięki akcji po raz kolejny udowadniamy, że podmioty komercyjne i publiczne mogą współpracować i osiągać wspólne cele – mówi Łukasz Goździor, Dyrektor Biura Promocji Miasta Poznania.

11 listopada poznaniacy tradycyjnie celebrować będą imieniny ulicy Święty Marcin. Z tej okazji w stolicy Wielkopolski od wieków wypiekane są Rogale świętomarcińskie, które mają przynieść bogactwo i szczęście. Cukiernicy szacują, że podobnie jak w ubiegłych latach, poznaniacy zjedzą około 600 ton przysmaku z białym makiem – Rogale świętomarcińskie posiadają Certyfikat Produktu Regionalnego Unii Europejskiej, dlatego mogą być wypiekane tylko w Poznaniu i okolicach. Tym co mamy najlepsze w stolicy Wielkopolski chcemy podzielić się z innymi, stąd pomysł na akcję alleRogal, dzięki której ludzie w całej Polsce oraz za granicą będą mogli skosztować świeżych, poznańskich rogali – mówi Prezydent Miasta Poznania, Ryszard Grobelny.

W promocję poznańskiego rogala angażujemy się po raz drugi i z pewnością nie ostatni. Allegro powstało w Poznaniu, tu jest nasza główna siedziba, naturalnie więc jesteśmy jako firma bardzo zaangażowani w sprawy miasta i jego promocjiCieszymy się również, że poprzez akcję alleRogal jesteśmy pionierami nowych trendów w promocji produktów regionalnych  – mówi Krzysztof Śpiewek, Manager ds. Projektów Specjalnych i CSR w Grupie Allegro. W zeszłym roku w akcji alleRogal najwięcej rogali kupili mieszkańcy województwa mazowieckiego i śląskiego. Nasz rogal zdobywa więc uznanie ogólnopolskie, na które od zawsze zasługiwał. Sprzedaż na Allegro, liczona w tonach i docierająca również poza granice kraju jest tego najlepszym dowodem.

Rogale świętomarcińskie można zamówić za pośrednictwem strony www.rogale.allegro.pl  Akcja potrwa od 16 października do 29 listopada.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF