Akbar to herbata pochodząca ze słonecznych stoków Sri Lanki, najczystszych plantacji herbacianych na świecie. Charakteryzuje ją intensywnie czerwona, szlachetna barwa oraz głęboki aromat – cechy wyróżniające herbaty wysokogórskie. Dlaczego warto jej skosztować?

akbarProducentem marki Akbar jest firma Akbar Brothers, która dla herbacianych smakoszy jest gwarancją najlepszego smaku herbaty. Wszystko to za sprawą bogatego doświadczenia – już od ponad pięciu pokoleń, z charakterystyczną dla siebie dokładnością, dba o uprawy krzewów herbacianych na stokach gór Sri Lanki. Firma wykorzystuje nowoczesną technologię przetwarzania i pakowania, dzięki której cały aromat i bogactwo smaku cejlońskich liści herbacianych zostaje zamknięte w pudełku. Doskonała jakość sprawia, że każdego dnia na świecie spożywanych jest ponad 70 milionów filiżanek herbat Akbar. Ich polskim dystrybutorem jest firma z 25-letnim doświadczeniem –  Levant Foods, która zajmuje się importem, eksportem i produkcją najwyższej jakości produktów spożywczych. Dynamiczny rozwój firmy oraz jej przemyślana polityka sprawiły, że Levant to obecnie ważny partner handlowy dla wielu polskich i zagranicznych firm.

Bogactwo Sri Lanki

Sri Lanka ze swoich wysokogórskich upraw herbaty jest znana i ceniona na całym świecie . Niezwykły splot warunków na wyspie (gleba, nasłonecznienie, opady) sprawił, że wytworzony tam ekosystem jest wręcz idealny do uprawiania i produkcji herbaty. Warto także podkreślić, jak wyjątkowy i rygorystyczny jest proces zbiorów. Zbierać liście z krzewów herbacianych mogą jedynie kobiety – mają delikatniejsze i mniejsze dłonie od mężczyzn, co daje gwarancję, że krzewy nie zostaną uszkodzone. Sposób zrywania liści także nie jest przypadkowy. Zrywa się tylko pączek i pierwsze dwa lub trzy listki. Następnie zebrana herbata jest poddawana procesom fermentacji. Krzewy są regularnie doglądane i sprawdzane, aby nic nie wpływało negatywnie na ich wzrost, a co za tym idzie, na jakość zbieranej herbaty.

Cejlon to jedno z niewielu miejsc, gdzie herbata jest zbierana ręcznie. Na innych uprawach wykorzystuje się do tego maszyny. Dlatego właśnie herbata cejlońska jest tak wyjątkowa. Gwarancją jej smaku jest cejloński lew, który znajduje się na każdym opakowaniu sygnowanym marką Akbar. Jego obecność świadczy o tym, że herbata została wyhodowana, zebrana oraz zapakowana na Cejlonie (żaden element produkcji nie wykracza poza granice wyspy).

Akbar w Polsce

W Polsce Akbar oferuje przede wszystkim czarne, cejlońskie herbaty: Pure Ceylon, Earl Grey oraz Gold. Każda herbata dostępna jest w postaci torebek z zawieszką oraz herbat liściastych. Warto zwrócić uwagę także na ich opakowania. Wersja Gold jest dostępna w eleganckich puszkach, które doskonale nadają się na prezent czy oficjalne spotkanie. Herbatę Akbar można nabyć w takich sklepach jak: Piotr i Paweł, Makro i Selgros  oraz w dobrych sklepach detalicznych, a także na stronie www.sklep.smacznego.pl.

Wycieczka marzeń

Sri Lanka z powodu obecnych tam rozległych plantacji, nazywana jest „herbacianą wyspą”. Jest to niezwykłe miejsce nie tylko ze względu na uprawę herbaty, ale również na pozostałe walory przyrodnicze wyspy. Klienci marki Akbar już niebawem przekonają się o tym sami. Firma ogłosiła konkurs, w którym główną nagrodą jest wycieczka do „stolicy herbaty”. Wystarczy zebrać dwie różne karty, znajdujące się w opakowaniach herbat Akbar Pure Ceylon i dokończyć zdanie „Wybieram herbatę z Cejlonu, ponieważ…”. Konkurs potrwa do 31 marca 2017 roku.

Więcej informacji na temat konkursu oraz marki Akbar, znaleźć można na stronie www.akbar.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF