Wielka pasja i jeden cel. Dążenie mistrzów swojego fachu do stworzenia absolutnie perfekcyjnej wódki sprawiło, że narodził się ABSOLUT ELYX. Arcydzieło, którego twórcami są najwybitniejsi rzemieślnicy, a każda butelka jest efektem ręcznej pracy i tradycyjnych technik wytwarzania wódki ABSOLUT. Tajemnica formuły zamknięta jest w pochodzącej z 1921 roku miedzianej kolumnie destylacyjnej – sercu marki ABSOLUT w szwedzkim Åhus. Ta jedna z najbardziej prestiżowych wódek na świecie dostępna jest w limitowanych ilościach, teraz również w Polsce.

ABSOLUT_ELYX_butelkaWyjątkowe produkty tworzą wyjątkowi ludzie. To właśnie ich pasja, kunszt i doświadczenie sprawiają, że powstają rzeczy absolutnie unikatowe. ABSOLUT ELYX to efekt oddania szacunku prawdziwemu rzemiosłu i najwyższej jakości składnikom. To jedna z najbardziej luksusowych wódek na świecie, która powstaje w oparciu o najlepsze praktyki, jakie do tej pory wypracowała branża gorzelnicza.

Twórcy ABSOLUT ELYX

Za każdy etap wytwarzania ABSOLUT ELYX odpowiadają najwyższej klasy rzemieślnicy. Erik Baeksted osobiście odwiedza rodzinną farmę w Rabelöf koło Åhus w Szwecji. Tylko tam uprawiana jest pszenica ozima, z której powstaje później  ABSOLUT ELYX. Gospodarstwo to charakteryzuje się idealną glebą i mikroklimatem. Doskonała jakość rosnącej tam pszenicy, sprawia że Kerstin Karlström pracująca w gorzelni w Åhus,może przygotować surowy spirytus, będący bazą dla dalszej gorzelniczej pracy nad wódką.

Jeden z najbardziej doświadczonych rzemieślników w swojej branży – Krister Asplund, staje się prawdziwym mistrzem ceremoniiw momencie kiedy spirytus trafia do kolumny destylacyjnej oznaczonej numerem 51.
To właśnie w tej aparaturze, sercu gorzeni w Åhus rodzi się unikalny charakter wódki. Skomplikowana instalacja produkcyjna – system kolumn, pomp oraz rur, którymi transportowany jest płyn, pokryta jest miedzią i pochodzi z 1921 roku. Krister należy do garstki fachowców, którzy potrafią ją sprawnie obsługiwać i sprawić, by ostatecznie powstał absolutnie mistrzowski ABSOLUT ELYX. Cały proces wytwarzania tej unikatowej wódki wymaga ludzkiego zaangażowania oraz najwyższego kunsztu.

Tajemnice smaku

To między innymi miedź wpływa na powstanie niezrównanej czystości wódki ABSOLUT ELYX, nadając jej subtelnie pikantne nuty. W wyniku pracy mistrzów – rzemieślników otrzymujemy wódkę o niezwykle aksamitnym, eleganckim smaku z delikatną nutą orzechów makadamia oraz pszenicy. ABSOLUT ELYX jest delikatny, ma jedwabisty finisz – czysty z rozgrzewającą nutą przypraw. Aromat zachwyca pełnym, ale subtelnym zapachem toffi oraz owoców. Idealnie smakuje serwowany na lodzie lub w prostych koktajlach, które dodatkowo uwypuklą jego smak i aromat.

Absolutny design

W DNA marki ABSOLUT wpisany jest design. Nie dziwi więc, że również ELYX zachwyca w tym wymiarze. Wyróżniająca się nowoczesnym kształtem butelka podkreśla kontrast pomiędzy przejrzystością wódki, a graficznym wykończeniem z zastosowaniem motywu miedzi. Kształt i oprawa butelki odbija w specyficzny sposób światło, podkreślając moc i energię płynu zamkniętego w jej wnętrzu.

Nazwa ELYX pochodzi od słowa elixir – oznaczającego magiczną formułę. W nazwie uchwyciliśmy charakter naszego nowego produktu. ABSOLUT ELYX to dzieło będące wynikiem mistrzowskiego, tradycyjnego rzemiosła.To propozycja, w której luksus znajduje odzwierciedlenie w połączeniu tradycyjnego rzemiosła oraz współczesnej sztuki design’u” – komentuje Dorota Durakiewicz, Senior Brand Manager ABSOLUT and Prestige Vodkas.

ABSOLUT ELYX to obecnie jedna z najbardziej luksusowych wódek na świecie. Została stworzona z myślą o tych, którzy cenią absolutną i najwyższą jakość. Dostępna jest już w wybranych punktach sprzedaży w Polsce oraz wyselekcjonowanych, prestiżowych lokalach gastronomicznych i klubach.

Strona marki: www.absolutwodka.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF