Cisowianka oraz UNICEF współpracują od początku roku starając się zwiększyć dostęp do czystej wody w najbiedniejszych rejonach świata. Z okazji przypadającego w poniedziałek 22 marca 2016 Światowego Dnia Wody obaj partnerzy przygotowali specjalną galerię zdjęć poruszających tematy związane z dostępem do sprawdzonych źródeł wody pitnej na świecie. Zdjęcia wyświetlane będą przez 5 dni (od poniedziałku 21 marca do piątku 25 marca włącznie) we wszystkich wagonach obu linii warszawskiego metra. Celem tej akcji jest uświadomienie ludziom jak ważny dla życia i zdrowia jest dostęp do czystej wody. Dla nas jest on tak prosty jak odkręcenie kurka w kranie natomiast dla wielu ludzi z najbiedniejszych rejonów świata dostęp do sprawdzonej wody jest wręcz kwestią życia lub śmierci.

Cisowianka.UNICEF_dzień wodyDostęp do czystej i pitnej wody jest fundamentalnym prawem człowieka. Prawem, którego miliony ludzi na całym świecie są pozbawione. Szacuje się, że obecnie 663 mln ludzi nie ma dostępu do czystej wody. Mieszkają oni w 48 najsłabiej rozwiniętych krajach świata, głównie w Afryce Subsaharyjskiej i Oceanii. Brak dostępu do wody jest jednak nie tylko kwestią lokalną. Obecnie jest jednym z najpoważniejszych światowych problemów – mówi Zofia Dulska z UNICEF Polska.

UNICEF robi wszystko, aby umożliwić dostęp do czystej wody i sanitariatówspołecznościom w ponad 100 krajach świata. Dzięki wsparciu Darczyńców, UNICEF buduje ujęcia czystej wody, sanitariaty oraz promuje właściwe nawyki higieniczne wśród dzieci i ich rodzin. W 2014 r. dzięki wsparciu UNICEF niemal 32 mln ludzi otrzymało dostęp do wody pitnej, a niemal 16 mln do urządzeń sanitarnych.

Od stycznia 2016 r. programy wodne UNICEF wspiera Cisowianka. W sklepach w całej Polsce dostępne są butelki wody Cisowianka oznaczone logo UNICEF, z których część przychodu zostanie przekazana na zapewnienie dzieciom dostępu do czystej wody pitnej.Do tej pory Cisowianka zebrała środki wystarczające na zakup 104 pomp wodnych.

Więcej informacji www.cisowianka.pl/unicef/.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF