2 500 szkół, 180 000 uczniów i 3 100 nauczycieli – oto bilans kolejnej, 6 edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY. Ogólnopolski program edukacyjny realizowany od 2010 roku na stałe wpisał się w kalendarz pracy gimnazjalistów. Czym po 6 latach organizator zaskoczył uczestników akcji? Niespodzianek było kilka, a potwierdzają to słowa zaangażowanych w program!

zsiz_logoKolejna edycja dobiegła końca

Zakończyła się 6 edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY. W realizację programu zaangażowało się dotychczas aż 78% wszystkich polskich gimnazjów, a w lekcjach uczestniczyło ponad 700 000 uczniów! – Bardzo cieszy nas ten wynik. Cały czas staramy się zwiększać świadomość uczniów na temat zdrowego odżywiania i zachęcać ich do gotowania. Większość z nich swoje przyzwyczajenia wynosi z najbliższych im środowisk – domu i szkoły. Dlatego angażujemy w cały ten proces placówki edukacyjne – mówi Marcin Popławski, Kierownik ds. komunikacji marki WINIARY. Nauczyciele biorący udział w programie są bardzo zadowoleni z możliwości bycia jego częścią. – Wielkie uznania dla marki WINIARY, która od tylu lat organizuje projekt „Żyj smacznie i zdrowo”. Naszym uczniom i nauczycielom najbardziej podoba się w nim to, że uczy on zasad zdrowego żywienia, ale również pracy w zespole. Cieszymy się bardzo, że dzięki wygranej w konkursie udało się doposażyć naszą szkołę o wspaniałe sprzęty! Do tego momentu, do którego będą Państwo realizować projekt, my na pewno będziemy brać w nim udział! – podsumowuje dyrektor Lucyna Jamka, ze zwycięskiego Gimnazjum w Siedliskach.

YouTuber ze zdrowym przesłaniem

Organizatorzy programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” co roku zaskakują kolejnymi, nowymi elementami projektu. – Każda nowa edycja jest dla nas sporym wyzwaniem organizacyjnym, ale również szansą na realizację nowych i ciekawych pomysłów. W tym roku nastąpiły dwie duże zmiany. Pierwszą z nich była akcja „Ambasadorzy”, dla najbardziej zaangażowanych nauczycieli, drugą – większy nacisk położony na wykorzystanie kanałów internetowych. Ważną częścią realizacji tej komunikacji była współpraca z Blow doskonale znanym gimnazjalistom YouTuberem – mówi Ewa Kaczmarek, wiceprezes agencji Synertime, realizującej program „Żyj smacznie i zdrowo”. O tym jak duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudzał vloger, przekonali się uczestnicy warsztatów kulinarnych, które były jedną z głównych nagród. – W tym roku bardzo podobał nam się pomysł wprowadzenia Blowa do programu. Gdy tylko dzieci dowiedziały się, że odwiedzi ich tak wspaniały gość, to o danej informacji zrobiło się naprawdę głośno! W całym mieście nie było innego tematu rozmów. Wszyscy mówili również o programie, dzięki któremu mieliśmy możliwość spotkać Blowa. Myślę, że warsztaty kulinarne tylko potwierdziły to zainteresowanie – ocenia Małgorzata Świątkowska, dyrektor z Gimnazjum w Darłowie, po zakończonych warsztatach w jej szkole.

Czekamy na następną edycję!

– Serdecznie gratulujemy tegorocznym laureatom nagród oraz Ambasadorom. Dziękujemy Wam za zaangażowanie – zarówno nauczycielom za przekazywanie wiedzy oraz koordynację organizacji Wydarzeń Społecznych, jak i uczniom w realizację założeń projektu – mówi Marcin Popławski, Kierownik ds. komunikacji marki WINIARY. Organizatorzy i szkoły z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie następnej, 7 już edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”!  – Dziękujemy za wszystkie wspaniałe lata edukacji w ramach „Żyj smacznie i zdrowo”. Pozwoliły nam one całkowicie zmienić nasze poglądy na temat właściwego odżywiania. Za rok również będziemy z wami! – deklaruje Zuzanna Hauza, dyrektor w Gimnazjum im. Armii Krajowej
w Żórawinie.

Więcej informacji „Żyj smacznie i zdrowo” odnajdą Państwo na oficjalnej stronie programu:www.zyjsmacznieizdrowo.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF