Wiosna to czas, w którym szczególnie poświęcamy się aktywności fizycznej oraz zdrowej diecie. Chcemy bowiem jak najlepiej prezentować się podczas wypoczynku na plaży. Jednak, aby w pełni móc cieszyć się dobrą kondycją warto dbać o nią przez cały rok. W jaki sposób? Kluczem do sukcesu jest 5 prostych sposobów.

  1. cykoriada-instant_.jpgJEDZENIE

W myśl zasady „jesteś tym co jesz” prawidłowo skomponowane menu stanowi punkt wyjściowy w walce o zdrowie i dobre samopoczucie.  Liczy się nie tylko jakość naszych posiłków, ale także ich ilość oraz częstotliwość z jaką je spożywamy. Podstawę zdrowego odżywania stanowi racjonalna dieta składają się z 5 posiłków dziennie, jedzonych co 2-3 godziny. W ich składzie powinny się znaleźć  nienasycone tłuszcze, białko, złożone węglowodany oraz witamy. Unikać należy natomiast cukrów oraz tłuszczy nasyconych. Niewskazane jest również  podjadanie między posiłkami.

  1. PICIE

Poza posiłkami istotną rolę odgrywa także prawidłowe nawadnianie naszego organizmu. Kluczowa jest tutaj oczywiście woda, której należy wypijać 8 szklanek dziennie.  Poza tym warto również ograniczyć alkohol oraz kawę. Miłośnicy tej drugiej mogą zastąpić ją zdrowym substytutem – Cykoriadą. Ten unikalny,  pełen błonnikaoraz inuliny napój nie tylko wspomoże nasze zdrowie, ale i w pyszny sposób zadba o naszą sylwetkę. Co więcej Cykoriada nie zawiera kofeiny dlatego może być spożywana przez: kobiety
w ciąży, diabetyków, osoby starsze,a nawet dzieci i kobiety karmiące.

  1. RUCH

Powszechnie wiadomo, że ruch to zdrowie. Nie zaniedbujmy zatem aktywności fizycznej. Optymalna częstotliwość to 30 minut ćwiczeń 3 razy w tygodniu. Formę aktywności wybierzmy według swoich indywidualnych upodobań (bieg, jazda na rowerze, spacery, pływanie), dzięki temu nie będzie ona dla nas koniecznością, a wręcz przeciwnie stanie się przyjemnością.

  1. cykoriada-p__ynny_ekstrakt.pngRELAKS

Nadmiar stresu, chroniczne zmęczenie, a także mała ilość snu negatywnie odbiją się na naszym nastroju oraz kondycji.  Nie możemy sobie zatem pozwolić na ich bagatelizowanie. Istotne jest by w ciągu dnia znaleźć trochę czasu na czynności, które nas zrelaksują. Dodatkowo nie zapominajmy o tym jak ważne jest wysypianie się. Nasz organizm najlepiej funkcjonuje po
8 godzinnym śnie.

  1. KOCHAJ SIEBIE

To jak sami postrzegamy swoja osobę bardzo często wpływa na naszą formę zarówno psychiczną, jaki fizyczną.Początek wszelkich zmian w życiu zaczyna się właśnie od zaakceptowania i pokochania siebie, a jak wiadomo miłość to również troska, zatem rozpieszczajmy się prezentami, czy zabiegami kosmetycznymi. Wszystko to, co sprawia nam przyjemność spowoduje bowiem poprawę naszego samopoczucia, a co za tym idzie zdrowia.

Stosując się do tych 5 zasad z całą pewnością będziemy mogli cieszyć się nią nie tylko w ciepłe dni. Odpowiednia dieta, napoje, ćwiczenia, odpoczynek oraz dbanie o siebie dadzą nam motywację i energię na bycie w formie przez 365 dni w roku.

CYKORIADA® Ekstrakt

Masa netto: 200 g

Cena brutto: ok. 9 zł

CYKORIADA® Instant

Masa netto: 100 g

Cena brutto: ok 6,60 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF