Hafthor Bjornsson, Trzeci Najsilniejszy Człowiek na Ziemi, 26 lat

Hafthor po kontuzji nogi, która zakończyła jego koszykarską karierę, zaczął uprawiać sporty siłowe. Dostrzeżony podczas ćwiczeń, został zaproszony do udziału w islandzkich zawodach Strongmanów, które wygrał, mimo braku przygotowania i doświadczenia. Obecnie posiada tytuły Najsilniejszego Człowieka na Islandii, Najsilniejszego w Europie oraz trzeciego Najsilniejszego Człowieka na Ziemi. W 2013 Hafthor wcielił się w rolę „Góry” w serialu „Gra o tron”.

2

Hanna Mikkola, Zawodniczka Wyścigów Reniferów, 36 lat

Hanna jest pielęgniarką, a także… uczestniczką wyścigów reniferów. Pasję tę zaszczepił w niej ojciec, który był trenerem tych zwierząt w latach 80-tych. Hanna posiada 20 reniferów, które szkoli do wyścigu w Krajowych Mistrzostwach Finlandii. Wyznaje: „Jeśli spojrzysz reniferowi w oczy, on zaczyna biec szybciej. I wtedy czujesz, że tworzycie razem prawdziwy team”.

Dawid Trzensimiech, Główny Tancerz Baletowy, 27 lat

Dawid został wychowany w górniczym miasteczku w Polsce. W wieku 7 lat, dla kaprysu i po to, by zabić wolny czas, zaczął tańczyć w szkole baletowej. Nikt w rodzinie nie wiedział o jego pasji. Dziś jest Głównym Tancerzem Baletu Narodowego w Rumunii oraz byłym solistą The Royal Ballet.

Iris Apfel, Najstarsza Żyjąca Nastolatka, 93 lata

Iris jest amerykańską businesswoman, projektantką wnętrz i ikoną mody. Uczestniczyła w projektowaniu wnętrz Białego Domu dla dziewięciu prezydentów. Apfel jest konsultantką i jednocześnie wykładowczynią z dziedziny stylu i mody. W 2013 roku została uznana za jedną z pięćdziesięciu najlepiej ubranych osób po 50-tce na Ziemi.

Theo Jansen, Rzeźbiarz Kinetyczny, 67 lat

Theo jest holenderskim artystą, który tworzy rzeźby kinetyczne z materiału PVC. Nazywa je nową formą życia. Stworzenia „Strandbeests”, napędzane wyłącznie siłą wiatru, chodzą po plażach Holandii.

Hafthor, Hanna, Dawid, Iris i Theo – łącznie prawie 250 lat życia niezwyczajnego. Chcesz więcej? Wejdź na https://www.facebook.com/video.php?v=500066410150232 i zobacz 1000 LAT niezwyczajności, dzisiaj światowa premiera filmu marki Finlandia® Vodka.

Zebrane w filmie postacie tworzą wyjątkowy kolaż. To obraz ludzi, których wyróżnia silna osobowość i pasja do niezwyczajnego życia. To ludzie, którzy wiedzą, że nic nie musi być oczywiste. Przedstawione historie to razem 1000 lat doświadczeń, które inspirują do poszukiwania niezwyczajności. Dzisiaj, dzięki Finlandia® Vodka, dzielą się tą mądrością z innymi.

1000 LAT niezwyczajności to najnowsza odsłona kampanii Za życie niezwyczajne, opracowanej przez Wieden+Kennedy dla  Finlandia® Vodka. Film w oryginalny sposób prezentuje unikalny świat marki, która inspiruje ludzi do zrywania z rutyną. Kojarzona z najwyższą jakością Finlandia® Vodka po raz kolejny zaprasza konsumentów w wyjątkową podróż. Tym razem jej przebieg wyznaczają historie niezwykłych ludzi, którzy w życiu wybrali swoją własną drogę.

Żyj niezwyczajnie. Pij odpowiedzialnie. www.pijodpowiedzialnie.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF