Wczesna wiosna i przypadająca wtedy Wielkanoc to jeden z najprzyjemniejszych momentów roku. Budząca się wtedy do życia przyroda dostarcza wielu pięknych, malowniczych widoków. To również okres wiosennych porządków i zmian w mieszkaniach. Takie sezonowe zmiany, niby nie wielkie, a jednak dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Podpowiadamy jak w łatwy sposób stworzyć świąteczny nastrój i zaprosić wiosnę do domu.

zdjęcie aranżacyjneDekoracje domu

Co zrobić aby w naszym domu zagościł świąteczny nastrój? Najpiękniejszą ozdobą domu są zawsze świeże kwiaty. Wnoszą one do wnętrza świeżość, a ich zapach sprawia, że wiosnę czujemy wszystkimi zmysłami. Ważne jest też odpowiednie naczynie – stylowy wazon nada wnętrzu charteru. Dekorując dom warto być konsekwentnym – o wiele lepiej będą prezentować się ozdoby utrzymane w spójnym stylu i jednej tonacji kolorystycznej. Inaczej, nie będą zwyczajnie do siebie pasować. Kolorami, które kojarzą się z wiosną są biały, zielony i żółty. Jeśli zdecydujmy się na ich pastelowe tonacje, dekoracje nie przytłoczą wnętrza.

O tej porze roku słońce coraz częściej zagląda do naszego domu. Warto więc ozdobić też okna. Najprostszym zabiegiem będzie wymiana osłonek roślin. Taka dekoracja na parapecie nie zagraci nawet małego pokoju, a wprowadzi do niego świąteczny akcent. Piękne doniczki i osłonki w pastelowych barwach znajdziemy np.  w salonach Empik.

zdjęcie aranżacyjne2Na świątecznym stole

W czasie świąt wielkanocnych na szczególną uwagę zasługuje stół. Trudno go sobie wyobrazić bez kolorowych pisanek, baranka i zajączka. To właśnie wokół stołu gromadzimy się całą rodziną podczas wielkanocnego śniadania. Dlatego też, powinna pojawić się na nim odświętna aranżacja. Co jest podstawą dekoracji stołu? Oczywiście obrus i zastawa. Dobrze jest postawić na klasyczną biel, wtedy łatwiej będzie mam dobrać dodatki, które rozweselą nasz stół. Dodajmy kilka detali, takich jak urocze świeczniki, figurki, talerze ozdobne na jajka czy świąteczne stroiki, które możemy wykonać sami, lub kupić. Po wiosenne i świąteczne inspiracje warto wybrać się do salonów Empiku, lub zajrzeć na empik.com. W kolekcji „Pastelowe Święta” znajdziemy m.in.: porcelanowe figurki kurcząt, ptaszków i zajęcy, kubki, filiżanki, ozdobne talerze, latarenki, doniczki, stroiki i całą gamę kuchennych akcesoriów. Wszystko utrzymane w świeżej, pastelowej kolorystyce. Te urocze drobiazgi  sprawią, że w naszych domach zapachnie wiosną.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF