Warka Radler – najczęściej wybierany przez konsumentów radler w Polsce otwiera sezon na orzeźwienie. Fani podwójnego orzeźwienia i prawdziwych radlerów mogą wybierać pomiędzy niskoalkoholowymi wariantami Warka Radler Cytryna 2%, Warka Radler Jabłko 2% oraz bezalkoholowym radlerem Warka Radler 0.0%. Już wkrótce na rynku pojawi się kolejny wariant smakowy.

Orzeźwienie na wiosennej liście zakupów

Wraz z wiosną i słońcem powraca pragnienie podwójnego orzeźwienia, czyli moda na radlery. Orzeźwiający mix jasnego piwa i naturalnej owocowej lemoniady pojawił się na polskim rynku w 2012 r., a jedną z pierwszych marek w tej kategorii była Warka Radler o smaku cytryny. Radler od Warki – najczęściej kupowana marka radlera na polskim rynku – to produkt, bez którego trudno sobie dziś wyobrazić towarzyskie spotkania w plenerze i słynne polskie majówki.

9

Radler od Warki jest najlepiej w Polsce sprzedającym się radlerem.  Niemal od początku istnienia jest liderem kategorii, a w 2014 r. zdobył ponad 50% udziałów w rynku (dane: Grupa Żywiec za Nielsen – Panel Handlu Detalicznego, udziały wolumenowe, w okresie YTD XII 2014 w kategorii radlerów), co w praktyce oznacza, że w 2014 r. polscy konsumenci wypili więcej Warki Radler, niż wszystkich pozostałych radlerów łącznie.

Orzeźwienie w pracy i po pracy

Popularność radlerów w Polsce ma swoje źródło nie tylko w ich orzeźwiającym składzie. Jest odpowiedzią na rozwój polskiego rynku piwa i coraz silniej widoczny wśród konsumentów trend poszukiwania nowości i napojów o niższej zawartości alkoholu. Producent Warki Radler nie tylko wykorzystuje ten trend, ale rozwija rodzinę, dodając do oryginalnego cytrynowego radlera kolejne smaki: Warkę Radler Jabłko (2013) oraz bezalkoholową Warkę Radler 0,0% (2014).

Jedyny bezalkoholowy radler na rynku o z zawartości alkoholu 0,0% poszerza listę okazji, podczas których mix piwa z naturalną lemoniadą jest niezastąpiony. Teraz radlera od Warki można pić z żadnych ograniczeń i praktycznie wszędzie. Bezalkoholowy mix piwa z cytrynową lemoniadą orzeźwia piwną goryczką, jest też mniej słodki niż tradycyjne napoje orzeźwiające – można go wręcz określić mianem napoju orzeźwiającego dla dorosłych. Pasuje do posiłków  w ciągu dnia, warto go mieć przy sobie podczas aktywności rekreacyjnych na świeżym powietrzu, a nawet w pracy.

Piwne korzenie, plenerowy charakter

Naturalnie mętny mix piwa z lemoniadą o zawartości 2% alkoholu ma swoje piwne korzenie w Niemczech, gdzie w 1922 r. powstała jego oryginalna receptura. Wiąże się z tym historia o niespodziewanym najeździe rowerzystów na bawarską piwiarnię i praktycznym zmyśle jej właściciela, który wykorzystał do napojenia spragnionych gości wszystko, co miał w piwnicach, mieszając piwo z lemoniadą. Efekt w postaci nowego napoju przedstawił jako specjalną propozycję dla rowerzystów i stąd pochodzi jego nazwa (słowo “radler” oznacza po niemiecku rowerzystę).

Rodzina Warki Radler rozwija się dzięki dodawaniu nowych wariantów smakowych. Tej wiosny producent zapowiada kolejny, czwarty już wariant. Podobnie jak Warka Radler Jabłko, będzie to oryginalna receptura, nawiązująca do polskich smaków i preferencji konsumenckich. Warto więc zarezerwować miejsce dla najpopularniejszego radlera w piknikowych koszach i plecakach, a przede wszystkim wpisać go na wiosenne listy zakupów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF