Browary Regionalne Jakubiak rozpoczęły proces wymiany butelek na jednolity wzór z wybitym logo firmy. Wymiana obejmuje wszystkie marki browarów wchodzących w skład Grupy BRJ.

13Na chwilę obecną wyprodukowano 400 000 butelek z logo Browarów Regionalnych Jakubiak. Kontrakt roczny dla 3 czynnych browarów Grupy BRJ opiewa na kilka milionów butelek. Proces wprowadzania nowych butelek na rynek potrwa około roku. W tym czasie będzie można kupić piwa zarówno w starych, jak i nowych butelkach. Kaucja zwrotna nie ulegnie zmianie i nadal będzie wynosiła 60groszy.

 „Zdecydowaliśmy się na ujednolicenie butelek ze względu na kwestie logistyczne i finansowe. Dzięki własnej butelce, jednakowej dla wszystkich browarów Grupy BRJ, uzyskamy w zakupie lepszą cenę. Przy skali naszego biznesu, każda pozycja kosztowa to duże wartości. Oszczędności jakie uzyskamy z wymiany butelek przyspieszą realizację naszych planów inwestycyjnych” – mówi Prezes Grupy BRJ Marek Jakubiak.

Nowe butelki z logo Browarów Regionalnych Jakubiak są jednym z elementów standaryzacji pracy w Grupie BRJ. W zeszłym roku Spółka rozpoczęła wdrażanie programu informatycznego usprawniającego procesy administracyjne w rozproszonych geograficznie zakładach. Kolejną planowaną inwestycją jest otworzenie centralnego magazynu z ogólnopolskim centrum dystrybucyjnym pod Strykowem.

„Browary Regionalne Jakubiak osiągnęły taki etap rozwoju, że przyszedł czas na opracowanie spójnej komunikacji Grupy. Jest to jeden z elementów unifikacji wizualnej, oczywiście z zachowaniem odrębności poszczególnych browarów. Wraz z wymianą butelek na nowe, jednolite, ruszamy z nową stroną internetową Grupy BRJ dostępną pod adresem: www.brjsa.pl” – mówi Aneta Jakubiak odpowiadająca za marketing Grupy BRJ.

Do Grupy Browary Regionalne Jakubiak należy 5 browarów: Ciechan, Lwówek,  Bojanowo, Tenczynek i Biskupiec. Produkcja piwa odbywa się obecnie w trzech z nich:  w Ciechanowie, Bojanowie oraz Lwówku Śląskim. Trwają zaawansowane prace nad uruchomieniem Browaru Tenczynek, w którym produkcja ma ruszyć jeszcze przed tegorocznym sezonem. Rozpoczęły się już także prace remontowe w Browarze Biskupiec, który dołączył do grupy BRJ w sierpniu zeszłego roku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF