Dwa wyróżnienia otrzymały produkty Perły – Browarów Lubelskich S.A. w 25 International Beer Festival Tabor 2015. Perła Koźlak zajęła III miejsce w kategorii Strong Dark Beer. W kategorii Pale Lager brązowy medal przyznano piwu Perła Export.

pic_perla_kozlak_i_export_okJesteśmy dumni z takiego wyróżnienia. Cieszymy się, że Perła jest doceniana nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Chętnie uczestniczymy w branżowych konkursach. Ten jest dla nas wyjątkowy, również ze względu na jego lokalizację. Fakt odbywania się konkursu w Czechach  – kraju słynącego na całym świecie ze swoich piwnych tradycji, znacząco podnosi rangę wydarzenia. Otrzymane nagrody są dowodem na to, że nasza praca i zaangażowanie w produkcję piwa najwyższej jakości przynosi wymierne efekty – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Międzynarodowy festiwal piwa w Taborze i związany z nim turniej degustacyjny jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w Czechach. Biorą w nim udział zarówno produkty największych światowych grup piwowarskich jak i małe regionalne browary. Świadectwem rosnącego znaczenia i popularności konkursu są statystyki. W Taborze w tym roku walczyło ponad 700 piw z 175 browarów w 28 kategoriach. Jury oceniało browary z całego świata m.in. z Czech, Niemiec, Austrii, Słowacji, Belgii, Irlandii Północnej, Węgier, Armenii, Polski, Ukrainy, USA, Japonii, Izraela, Słowenii.

Perła Koźlak zajęła III miejsce w kategorii Strong Dark Beer, w której startowało 20 piw. W kategorii Pale Lager, gdzie brąz otrzymała Perła Export, o medale walczyło aż 41 trunków. Wysoko uplasowały się również inne piwa z lubelskiego browaru. V miejsce na 48 piw w kategorii Premium Pale Lager zdobyła Perła Chmielowa. VI miejsce na 24 uczestników w kategorii Stout & Porter trafiło do zimowej nowości z lubelskiego browaru – Perły Porter Bałtycki.