Jednymi z najczęstszych cech branych pod uwagę przy wyborze lodówki jest cena oraz design. Jest to zakup na kilka lat, dlatego przymierzając się do niego trzeba też zwrócić szczególną uwagę na zastosowane technologie. Dzięki efektywnym systemom chłodzącym lodówka stanie się cichym a zarazem skutecznym pomocnikiem w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Jakie rozwiązania gwarantują oszczędność energii i zapewniają długą świeżość przechowywanych produktów?

rb7000_lifestyleIdealna lodówka to taka, która zapewnia doskonałe warunki przechowywania żywności, jest tania w eksploatacji, nie wymaga rozmrażania a równocześnie nie przeszkadza w codziennym życiu, na przykład za sprawą głośnego działania. Jednym z podstawowych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przy jej zakupie, jest kompresor – to od niego będzie zależało czy lodówka pozwoli oszczędzić energię.

Digital Inverter – serce nowoczesnej lodówki

W lodówkach Samsung zastosowano nowoczesny kompresor Digital Inverter, który sprawia, że urządzenie działa cicho, wyjątkowo wydajnie i pozwala obniżyć rachunki za prąd. Na czym polega ta technologia? Dzięki czujnikom zewnętrznym i wewnętrznym kompresor automatycznie dostosowuje prędkość działania do zapotrzebowania na chłodzenie w oparciu o siedem poziomów. W reakcji na ciepłą żywność i częste otwieranie lodówki dostarcza więcej zimnego powietrza, a kiedy jest chłodno, oszczędza energię. Lodówka zużywa w ten sposób mniej energii i pracuje ciszej. Dodatkowo, oszczędność prądu zapewniają także wysokie klasy energetyczne urządzeń.

Precyzyjna kontrola temperatury = świeża i smaczna żywność

Dzięki większej elastyczności pracy lodówek Samsung, wahania temperatur są znacznie mniejsze, a zastosowanie dodatkowych technologii, takich jak All Around Cooling i Twin Cooling Plus™, gwarantują, że temperatura wewnątrz lodówki w każdym jej miejscu jest stała. Przez to przechowywana żywność dłużej zachowuje swoją świeżość, wartości odżywcze i smak. Dzięki technologii No Frost użytkownik może też zapomnieć o czasochłonnym czyszczeniu lodówki i nieprzyjemnym zapachu z jej wnętrza, które może przenieść się też na przechowywaną żywność. Proces chłodzenia jest cały czas kontrolowany, co zapewnia równomiernie rozprowadzenie powietrza w każdym zakamarku, dzięki temu temperatura wewnątrz lodówki w każdym jej miejscu jest stała.
Dodatkowo, w wybranych modelach, np. z linii RB 7000, zastosowano szufladę Fresh Zone – nie jest to zwykła szuflada, ale specjalna komora o obniżonej temperaturze, w której można przetrzymywać mięso i świeże ryby.

Doskonały design to także ergonomiczne wnętrze

W nowoczesnych lodówkach marki Samsung zastosowano technologię Space Max. Wyjątkowy i wydajny system izolacji sprawił, że ścianki lodówki stały się cieńsze. Dzięki takiemu urządzeniu użytkownik posiada więcej powierzchni na przechowywanie produktów spożywczych, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, bez technologii Space Max.

Lodówki wyposażone są w rozwiązania ułatwiające przechowywanie i dostęp do żywności, przekąsek i napojów, m. in. składane półki i pojemne szuflady. Projektanci Samsung zastosowali w nich bardzo wygodny układ ruchomych półek i dodatkowe rozwiązania. Na przykład użytkownicy lodówki Kitchen Fit (RB36J8799S4) mogą korzystać z szuflady Chef Zone – zapewniającej idealne warunki do przechowywania mięsa i ryb czy naczynia Chef Pan do marynowania, w którym można również piec, gdyż pasuje do prowadnic piekarnika.

Wzornictwo Kitchen Fit sprawia, że lodówka idealnie wkomponowuje się w wystrój każdej kuchni. Możliwość zabudowania na równi z meblami kuchennymi oferuje atrakcyjną alternatywę dla lodówki do zabudowy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF