Na ile sposobów można przyrządzić kawę? Dokładnie nie policzono, ale w Starbucks liczy się to w dziesiątkach tysięcy. Co roku,29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy, który jest niepowtarzalną okazją aby odkryć bogactwo smaków i aromatów kryjących się w filiżance małej czarnej. To także szansa, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat najlepszych mieszanek ziaren i ich pochodzenia.

Starbucks_Międzynarodowy Dzień Kawy (1)Pierwsze wzmianki na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Kawy pochodzą z Japonii z początku lat 80. Jednak prawdziwy rozgłos święto zyskało dzięki Amerykanom, którzy w 2005 roku ogłosili Narodowy Dzień Kawy, aby potem przekształcić go w międzynarodowe święto. To doskonała okazja dla miłośników tego napoju, aby podzielić się tą pasją z całym światem (#internationalcoffeeday).

W 1971 r., wiele lat przed tym, zanim świat zaczął celebrować święto miłośników kawy, w Seattle (USA) Starbucks otworzył swoją pierwszą kawiarnię, mając na celu rozwijanie pasji do picia kawy i kultywowania najlepszych tradycji jej pozyskiwania.

Dla Starbucks najważniejsza była i zawsze będzie jakość. Priorytetem jest etyczne pozyskiwanie najlepszych ziaren kawy, zgodnie z praktykami C.A.F.E (Coffee and Farmer Equity), które sprawia że wybieramy dostawców działających w sposób społecznie odpowiedzialny.– mówi Adam Mularuk, Prezydent Starbucks na Europę Środkową. – Dotyczy to całego łańcucha dostaw, od upraw, przez przetwarzanie po sprzedaż kawy ziarnistej. – dodaje.

Starbucks wyróżnia się również swoistą, unikatową kulturą, której podstawą jest budowanie relacji międzyludzkich w różnych wymiarach, w tym tworzenie więzi między baristami a gośćmi kawiarni.

Każdego dnia dbamy, aby nasi goście traktowani byli indywidualnie. Kubki sygnujemy imionami, a na specjalne życzenie przygotowujemy napoje spoza standardowej oferty. W każdej z naszej restauracji oferujemy specjalnei gatunki kawy sprowadzane z najdalszych zakątków świata, spośród których goście mogą wybrać te, które najbardziej odpowiadają ich gustom. Dzięki takiemu podejściu szerzymy miłość do kawy w 67 krajach, w których działa ponad 22 tysiące wyjątkowych lokali Starbucks. – mówi Magdalena Jurdziak, Menadżer Marki Starbucks na Europę Środkową.

Jak stać się koneserem kawy Starbucks w swoim domu?

Międzynarodowy Dzień Kawy jest dla Starbucks kolejnym impulsem, aby dzielić się swoją pasją w każdym miejscu i przez cały rok. Dzięki akcji Starbucks w Twoim domu, przez pięć kolejnych tygodni nasi klienci będą mogli wypróbować pełne bogactwo smaków jakie kryją się w mieszankach ziaren Starbucks. W każdy piątek października, przy zakupie jednej z kaw ziarnistych goście dostaną wybrany napój w rozmiarze tall na koszt kawiarni.

Każda wyjątkowa kawa ma swoją własną historię

Prawdziwe oblicze napoju, który zna cały świat, wciąż dla wielu pozostaje nieodkryte. Każda kawa Starbucks to kolejna opowieść odrodze, którą przebyła, zanim trafiła w nasze ręce.

Historia mocnej i pobudzającej mieszanki Guatemala Antigua zaczyna się w Gwatemali,w dolinie Antigua,wśród Majów znanej jako „Kraina Drzew”, dokąd ziarna kawy przywędrowały już w 1750 roku.Ze względu na położenie regionu miedzy trzema wulkanami oraz niecodzienny sposób dbania o plantacje, polegający na ich ogrzewaniu ogniskami w bardzo zimne noce, średnio palona kawa Guatemala zyskuje unikalną, dymną nutę i wyrazisty smak.

Aby delektować się smakiem tej mieszanki,Starbucks oferuje pobudzające Guatemala Flat White. Czym różni się on od innych napojów? Dolna warstwa składa się z dwóch szotów kawy espresso, kolejnym poziomem jest aksamitnie spienione mleko, które tworzą pyszną, białą warstwę. Całość udekorowana jest puszystą pianką.

Tak więc, niezależnie czy spędzasz czas z kubkiem gorącego napoju w domu, czy odwiedzasz kawiarnię, celebruj Międzynarodowy Dzień Kawy ze Starbucks!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF