Sezon ślubny trwa w najlepsze. Statystycznie w okresie od maja do września zawieranych jest najwięcej małżeństw w danym roku. Każdy z nas uwielbia zabawę na weselach, jednak zaraz po otrzymaniu zaproszenia od narzeczonych wszyscy zadajemy sobie to samo pytanie, co powinniśmy kupić? Możliwości jest bardzo dużo: od kartki z życzeniami i gotówką włożoną do środka przez praktyczne akcesoria ułatwiające codzienne życie, aż po romantyczny lot paralotnią czy kurs tańca dla dwojga. Dokonując wyboru, warto pamiętać, że nawet najbardziej prozaiczny przedmiot może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli będzie związany z hobby czy wspólna pasją przyszłych małżonków. Dla osób, które lubią spędzać czas na wspólnym gotowaniu, Fiskars, producent kultowych akcesoriów kuchennych przygotował kilka propozycji, które idealnie sprawdzą się jako ślubny prezent.

2ZESTAW NOŻY

Niektórzy znają na pewno przesąd, który mówi że podarowanie noży na prezent przynosi pecha. Nic bardziej mylnego. Przecież od noża wszystko się w kuchni zaczyna a wspólne gotowanie łączy bardzo mocno i otwiera na chęć eksperymentowania, co przenosi się na jakość całego życia.

Na kuchennej linii frontu bez zarzutu sprawdzi się zestaw noży Fiskars Edge. To linia o niezwykle eleganckim wyglądzie. Ostrza wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Specjalny szlif jest gwarancją długotrwałej ostrości. Wyjątkową łatwość krojenia zapewnia łagodna linia ostrza i ergonomiczna rękojeść. Wyjątkowa powłoka PTFE zapobiega przywieraniu żywności do ostrza.

Noże z linii Edge można zakupić pojedynczo lub w zestawie 5 noży w bloku. W skład zestawu wchodzą: nóż do skrobania, nóż do pomidorów, nóż do chleba, nóż szefa kuchni oraz nóż typ Santoku. Dołączony do noży blok
utrzymuje porządek w kuchni. Można zamontować go na ścianie lub postawić na blacie kuchennym. Dodatkowo proponujemy uzupełnić skład zestawu o praktyczną ostrzałkę Roll-Sharp™, która dzięki ceramicznej szpulce na ośce ułatwi nam utrzymanie właściwej ostrości naszych noży. Noże można myć w zmywarce.

Cena zestawu: ok. 640zł (noże – ok. 590zł, ostrzałka – ok. 50zł)

ZESTAW GARNKÓW

 

5Kolejnym niezbędnym narzędziem w kuchni są garnki, które od wielu lat są wręczane młodym na nowej drodze życia. Fiskars proponuje garnki i patelnię z serii FunctionalForm, które charakteryzują się połączeniem funkcjonalności i eleganckiego wyglądu. Wybierzmy 4-elementowy zestaw składający się z rondla 1,5 l z pokrywką, garnka 3 l i 5 l z pokrywką oraz patelni o średnicy 26 cm. Cała seria wykonana jest ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Patelnia pokryta jest mocną i bardzo wytrzymałą powłoka Teflon®, która zapobiega przywieraniu potraw. Wszystkie elementy zestawu posiadają antypoślizgowe uchwyty z silikonu, które zwiększają komfort użytkowania nawet wtedy, gdy naczynie nagrzeją się w czasie gotowania. Garnki i patelnie z serii FunctionalForm dostosowane są do wszystkich rodzajów kuchenek, a dodatkowo można je wykorzystać również w piekarniku rozgrzanym do 200˚C. Naczynia można myć w zmywarce.

Cena zestawu: 905 zł (rondel 1,5 l z pokrywką – ok. 165zł, garnek 3 l z pokrywką – ok. 235zł, garnek 5 l z pokrywką – ok. 270zł, patelnia o średnicy 26 cm – ok. 235zł)

4ZESTAW SZTUĆCÓW FUNCTIONALFORM

Zestaw sztućców FunctionalForm wykonano ze stali nierdzewnej. Ich matowa powłoka, harmonijne połączenie nowoczesności
i klasycznych wzorów idealnie wkomponują się do każdej dekoracji stołu. Atrakcyjną linię FunctionalForm zaprojektował Tobias Jacobsen. Sztućce dostępne są też w wersji błyszczącej. 6-osobowy zestaw składa się z 24 elementów i można go myć w zmywarce.

Cena zestawu: ok. 240

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF