Na polskim rynku pojawiła się nowa, rodzima marka wódek przeznaczonych dla koneserów mocnych trunków z najwyższej półki. Wspólnym wyróżnikiem Gutt Vodka w wersji czystej, pieprzowej i ziołowej jest wysokiej jakości surowiec, staranny proces produkcji w niewielkich partiach oraz intrygujące profile smakowe.

Podobnie jak w przypadku piw, również świat napojów spirytusowych przeżywa rewolucję, polegającą na powrocie do produkcji w krótkich seriach i z użyciem wysokiej jakości surowców. Niewielka, niemal rzemieślnicza skala działalności pozwala na zachowanie starannej kontroli nad smakiem produktu. W oparciu o taką właśnie „rzemieślniczą” filozofię wytwarzane są wódki marki Gutt, które od czerwca znaleźć można na półkach specjalistycznych sklepów z alkoholami.

4

Wódki marki Gutt Vodka – Pepper, Herbal oraz Pure – są produktem w 100 % polskim, co w przypadku wódek jest doskonałą rekomendacją, o czym wiedzą koneserzy na całym świecie. Wyprodukowane wyłącznie z polskiego żyta z ekologicznie czystych regionów Polski, według starej rodzinnej receptury, poddane 4-krotnemu destylowaniu i 2-krotnemu filtrowaniu, są ambitną propozycją dla wyrafinowanych smakoszy. Nie są skierowane do masowego odbiorcy – powinny po nie raczej sięgnąć osoby, które mają już doświadczenie z alkoholami w kategorii premium.

Podobnie jak dobre whisky, wódki marki Gutt przeznaczone są do delektowania się, a nie picia w dużych ilościach. Pepper oraz Pure są doskonałą bazą do drinków i na pewno zostaną docenione przez każdego barmana i miksologa, walory Herbal najbardziej widoczne są, gdy wódka ta pita jest samodzielnie. W Pepper Vodka, do produkcji której użyto sześciu gatunków pieprzu, drzemie niesamowity potencjał wynikający z połączenia ludowej tradycji z najwyższej jakości alkoholem. Herbal Vodka, stworzona z maceratu z ponad 30 rodzajów ziół i korzeni, zachwyca doskonałą równowagą smaku, mocy i wytrawności wspartych o dobroczynne działanie precyzyjnie dobranej mieszanki ziół. W przeciwieństwie do wielu innych wódek smakowych nie jest do niej dodawany cukier. Smak Pure Vodka jest syntezą mocy z subtelnością, szczególnie odczuwaną po głębokim zmrożeniu napoju. To klasyczna żytnia wódka, czyli najlepsze, co znaleźć można w polskich wódkach, z których jesteśmy znani na całym świecie.

Twórcą wódek jest Michał Gutt, który pasję tworzenia alkoholi odziedziczył w genach. Korzenie jego rodziny sięgają okolic Lwowa, gdzie – jak głosi rodzinna legenda – jego daleki przodek otrzymał od starego mnicha i zielarza recepturę ziołówki i pieprzówki. Rodzinne opowieści zaowocowały tym, że wykorzystał stare przepisy i zrobił kilka nalewów, które zachwyciły jego przyjaciół. Pieprzówka produkowana według tej receptury była już przez kilka lat obecna na polskim rynku. Pod nazwą „Pieprzówka Gutta” można ją było kupić w sklepach sieci „Nalewki i Inne”. Bardzo dobre wyniki sprzedaży sprawiły, że podjęto decyzję o produkcji wódki pod własną marką. Aby tak się stało, koniecznych było kilka lat spędzonych na doskonaleniu procesu produkcji, starannym wyborze dostawców oraz przygotowaniu designerskich butelek i opakowań.

Wódki marki Gutt wyróżniają się nie tylko smakiem i recepturą, lecz także wyglądem, który wyraźnie wskazuje, że jest to produkt kategorii premium. Uwagę przyciąga zarówno kształt butelek, jak i oryginalny logotyp. Eleganckie opakowania zaprojektowało studio KreacjaPro, należące do znanego grafika Andrzeja Pągowskiego.

Gutt Vodka dostępna jest w butelkach o pojemności 0.7, 0.5, 0.1 oraz butelkach o pojemności 0.05 litra przeznaczonych dla kolekcjonerów i do celów marketingowych. Opakowania zbiorcze to 0.7 l x 6, 0.5 l x 6, 3 x 0.1 l x 9 oraz 0.05 l x 12.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF