Większość z nas ubolewa nad tym, że w tym roku majówka to tylko trzy dni. Jak wykorzystać przedłużony wolny weekend by odpocząć i naładować baterie. I gdzie go spędzić. Polska na wiosnę jest wyjątkowo piękna, nie brakuje więc możliwości na spędzenie nawet tak krótkiej majówki.

foto1Mazury

Kraina wielkich jezior rozkwita na wiosnę. Już teraz pierwsi żeglarze wypływają na jeziora, a mazurskie kompleksy budza się do życia. Na mazurach czeka wiele atrakcji. Można pływać kajakiem lub wybrać się na wycieczkę rowerową po mazurskich lasach. To idealna okazja, aby podziwiać piękne krajobrazy. Wielbiciele podniebnych przygód mogą skorzystać z lotu wiatrakowcem nad Mazurami. Pamiętajmy, że wiosną pogoda na mazurach jest zmienna i warto liczyć się z tym, że warunki atmosferyczne mogą utrudnić nam aktywne spędzenie wolnego czasu.

Aktywny weekend za miastem

Przerwę w pracy możemy połączyć z aktywnością fizyczną i zdobywaniem nowych umiejętności. Taki wyjazd nie musi wiązać się z daleką podróżą i godzinami spędzonymi w korkach. W Sobieniach Królewskich pod Warszawą będzie można w tym czasie po praz pierwszy chwycić za kij golfowy i pod okiem trenera poznać zasady tego sportu. Chłodne majowe wieczory w czasie takiego wyjazdu dobrze będzie spędzić we wnętrzu urokliwego dworku, relaksując się w np. SPA.  Co ważne to propozycja na każdą pogodę, bo jak mówią golfiści nie ma złej pogody na golfa są tylko źle ubrani golfiści.

A może morze

Weekend spędzony nad morzem będzie piękny jeśli tylko dopisze pogoda. Długie spacery brzegiem morza i wylegiwanie się na plaży to marzenie większości z nas. Może wiosna to jeszcze nie czas na ‘wielkie opalanie’ natomiast na pewno zafundujemy sobie weekend pięknych widoków. Jeśli szukamy czegoś więcej niż morze i plaża dobrym kierunkiem okaże się Łeba. W Słowińskim Parku Narodowym znajdują się niesamowite wydmy, z których szczytu można podziwiać jezioro Łebsko i Bałtyk.

I jeszcze dobra rada na koniec: planując tegoroczny weekend majowy zwróćcie szczególną uwagę na to ile czasu będziecie musieli poświęcić na podróż i dotarcie do celu. A ponieważ majówka jest niewątpliwie ulubionym weekendem Polaków to zaplanujcie urlop tak, żeby nie spędzić go w korkach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF